DSM’nin yüksek performanslı plastikleri

Aydınlık Bilim, motorda ve parça üretiminde verimliliği artırmak için dişlileri değiştirmek demektir.

DSM’nin yüksek performanslı plastikleri motor verimliliğini artırmaya, yakıt tüketimini ve üretim maliyetlerini azaltmaya yardımcı oluyor.

Otomotiv endüstrisinde araç ağırlığını ve yakıt tüketimini azaltma ihtiyacına olan eğilim devam ediyor. Teknolojik gelişmeler, dünya genelinde daha aydınlık bir geleceği garanti altına alabilmek için, düşük emisyon ile ilgili yaklaşmakta olan yeni mevzuatları karşılamaya odaklanmaktadır. Bu durum, düşük emisyon ihtiyacının uygun maliyetli çözümler ile karşılanması gereken küçük ve orta ölçekli yolcu araçlarının yer aldığı yüksek hacimli pazarlarda belirgin olarak izlenmektedir.

DSM_yuksek_performansli_plastikleri
Kaput altında, iki alan yakıt verimliliği artırmak için geliştirilmiştir: daha fazla enerji üretmek için motorun yanma döngüsü iyileştirilmesi, motorun ve genel anlamda aracın enerji kayıplarının azaltılması. Tahminler şunu gösteriyor ki, üretilen enerjinin yüzde 78’lik bir kısmı egzoz yoluyla, ısı kaybıyla, motor sürtünmesiyle ve yük değişimi ile yok olur; bu, verimlilik adına önemli kazanımlar elde etmek için potansiyeli olan bir alandır.
Bu odak alanları, güç çıkışını arttırmak için motorun küçülmesine ve motorun hızının azaltılmasına ve aynı zamanda yüksek sıcaklıklarda gelişmiş performansları ile daha sofistike motor yönetimi aktüatörleri gerektiren, turbo şarj ve süper şarj gibi teknolojik gelişmelere zemin hazırlamaktadırlar.

DSM’ninStanyl ® poliamid 46 (PA46) üstün mekanik ve tribolojik özellikleri nedeniyle kaput altı otomotiv uygulamalarında kullanılan ana polimerlerden biridir. 295 ° C deki erime noktası ile, bu yüksek performanslı malzeme 100 ile 170 ° C arasında değişen sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korumak üzere tasarlanmıştır.
Poliftalamidten (PPA) yüzde elliye kadar daha az aşınmaya sebep olan Stanyl, sınıfının en iyisi denilebilecek tribolojik davranış özellikleri sağlamakta ve kuru ve yağlı koşullarda eşit derecede ve iyi performans göstermektedir. Motor yönetimi, motor kontorlü ve motor dişlileri gibi aşınma ve sürtünme oranlarının performansta son derece önemli bir rol oynadığı uygulamalarda, StanylPA46 Polymeri başarısını kanıtlamıştır. Bahse konu uygulamalar, elektronik gaz kontrolleri, egzoz gazı devridaim, turbo kontrol aktüatörler, konvansiyonel ve start / stop marş motorları, yağ pompası tahrik dişlileri ve denge mili dişlileri için dişliler ve burçları içermektedir.

DSM, daha hafif ve daha fazla yakıt tasarruflu araçlara katkıda bulunan yeni dişli tasarımlarını geliştirmek ve test etmek için dünya genelinde ana sanayilerle ve parça üreticisi yan sanayilerle ortaklığa devam ediyor.

Bu makalenin devamını okumak için tıklayın>>DSMden_yuksek_performansli_plastikler

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3698

Yazan - Şub 12 2013. Kategori Dişli, Haberler, Makaleler, Redüktörlü Motorlar, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı