“İngiltere’ye Makine İhracatımızı Artırmayı Hedefliyoruz!”

1465973460_Subcon__2__450x600

Birmingham’da düzenlenen Uluslararası Endüstriyel Yan Sanayi ve Tedarik Fuarı (SUBCON) dolayısıyla bir açıklama yapan Makine Tanıtım Grubu Başkanı Adnan Dalgakıran, hedef ve öncelikli ülkeler arasında yer alan İngiltere’deki iş fırsatlarını en iyi değerlendiren sektörlerden biri olduklarını belirterek “İngiltere’ye makine ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

 
7 – 9 Haziran tarihleri arasında Birmingham’da düzenlenen ve her yıl dünya genelinde 350’ye yakın firmanın katıldığı SUBCON fuarı, bu yıl ilk kez Türkiye’nin Makinecileri’ni ağırladı. İngiltere’nin yanı sıra Tayvan, Çek Cumhuriyeti, Portekiz ve İtalya gibi makine sektörünün güçlü olduğu diğer ülkelerden de birçok firmanın katıldığı fuarda tedarik zinciri, taşeronluk ve mühendislik konularındaki yeni gelişmeler ele alındı. Bu yıl ilk kez katıldıkları SUBCON’da uluslararası tedarikçiler alanında sponsor olan Türkiye’nin Makinecileri, fuara katılan tüm ziyaretçilere fuar çantası dağıttı.

 
Türkiye’nin makine ve aksamları ihracatı içinde ilk üç sırada yer alan İngiltere’ye yıllık 800 milyon dolar düzeyinde ihracat gerçekleştirdiklerini belirten Makine Tanıtım Grubu Başkanı Adnan Dalgakıran

buy kamagra 100mg

, “Yıllık 1 trilyon dolara yakın dış ticaret hacmiyle dünyanın yedinci büyük ekonomisine sahip olan İngiltere, önemli bir ihracat pazarı olmasına rağmen Türkiye’nin toplam ihracatı içinde hak ettiği konumda değil. Geçtiğimiz yıl 625 milyar dolar ithalat yapan İngiltere pazarından Türkiye olarak yaklaşık 11 milyar dolarlık bir pay alabildik. Makineciler olarak İngiltere’deki iş fırsatlarını en iyi değerlendiren sektörlerden biriyiz. Ekonomi Bakanlığı’nın ekonomik ve ticari ilişkilerin yoğunlaştırılması bağlamında hedef ve öncelikli ülkeler arasında yer verdiği İngiltere’ye makine ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5840

Yazan - Tem 20 2016. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı