İçecek Kutusu Endüstrisi için Pimli Fırın Zincirleri

Gıda ve içecek endüstrisinde teneke kutular  hala »klasik» içecek ambalajlama tercihidir. Biçimlendirmeden sonra kutuların geçtiği bir sonraki yüksek hızlı üretim süreci ise boyamadır. Özel olarak geliştirilen makaralı zincirler, kutuların zincire bağlı koruyucu başlıklar tarafından özel taşıma pimleri ile sabitlendiği hızlı aktarım sürecinde tercih edilen taşıma teknolojisi haline gelmişlerdir.

iwis tarafından geliştirilen pimli fırın zincirleri (POC) pek çok sayıda eşsiz avantaj sunmaktadır. Hassas makaralı zincirler kendiliğinden aşınmaya dirençlidir ve fabrika çıkışı öncesi özel yağlayıcı IPP ile işlem görürler. IPP, PWIS içermez, akmaz, yüksek sıcaklıklara uygundur ve gıda endüstrisinde kullanımı onaylanmıştır.

Taşıma zincirleri, zincirin kırılmasına ya da makineden çıkarılmasına gerek kalmadan kolaylıkla değiştirilebilirler. Üç farklı teçhizat olanağı sunulmaktadır: pimlerin dış zincir plakalarına entegre edilmesi yöntemi, özel somunlarla ya da çatal pimlerle sabitlenme yöntemleri. Kullanıcılar ayrıca esnek ve geçmeli olarak iki farklı pim versiyonu arasında seçim yapabilirler. Konveyör sıkışmasından kaynaklı bir arızaya bağlı darbe gibi durumlardan sonra, esnek pim elle hızlı ve kolay bir şekilde ilk pozisyonuna geri döndürülebilir.  Geçmeli pimin avantajı bir şok durumunda ya da operasyon sırasında bir engelle temas etmesi durumunda kopacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Aktarma pimleri ve zincir pimlerinin aynı sertlik ve dolayısıyla aynı aşınma direncine sahip olmasından ötürü bu geçmeli çözüm mümkün hale gelmiştir. Bu, pimler kırılmadığı zaman, üretim makinelerinin sıkışma riskini barındıran çelik kutu üretimlerinde bir hayli önemli sonuçlar doğabilir. Aktarma pimlerinin uzunluğu aynı zamanda müşteri özelindeki gereksinimlerine de uyarlanabilir.

Bir başka özelliği ise standart koruyucu başlığın en az 260 ° C’ye kadar ısıya ve çeşitli kimyasallara dayanıklı olan yüksek kaliteli PEEK’den yapılmış olmasıdır. iwis tarafından geliştirilen ve patenti alınan yüksek sıcaklıklı elastomer başlık (ECT) ise alternatif olarak sunulmaktadır. Tasarımı sayesinde, karmaşık aletlere gerek olmadan kolaylıkla değiştirilebilir ve sönümleme özellikleri yay ile benzerlik gösterdiğinden günlük operasyonda sağlamlık özelliğine sahiptir. Gıda ile teması onaylanmış PWIS barındırmayan malzemeden yapılmaktadır.

Her anlamda iyi donanımlıdır : Zincirleri monte ve demonte etmek için kullanılan kapsamlı yedek parça yelpazesi ve kullanıcı dostu aletler, iwis pimli fırın zinciri programının tamamlayıcısıdır.

iwis her zaman üreticilerine bireysel uygulama gereksinimlerine göre kişiselleştirilebilen yüksek kaliteli konveyör zincirleri sunabilmektedir. Kalitenin simgesi: tüm üretim serileri JWIS marka hassas makara zincirleri kullanmakta ve böylelikle uzun hizmet ömrü ve güvenilir satış sonrası servisi garanti edilmektedir.

Pimli fırın zincirlerinin yanı sıra, Münih merkezli zincir uzmanı iwis tüm tahrik ve aktarma uygulamaları için geniş kapsamlı ürün yelpazesi sağlamaktadır.

Yelpazemiz aynı zamanda hassas ve yüksek performanslı makaralı zincirler, konveyör zincirleri, bakım gerektirmeyen ve korozyona dayanıklı zincirler, güç ve serbest konveyör zincirleri, özel aktarma zincirleri, fleyer zincirleri, düz üst zincirler

generic levitra

, modüler kayışlar, tarım makineleri için zincir ve aksesuarlar ile otomotiv endüstrisi için triger kayışlarını kapsar.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5956

Yazan - Haz 22 2018. Kategori Zincir. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı