Yeni modelleri ile Üniversal İşleme Makinesi

DMG / MORI SEIKI, monoBLOCK®serisinde ürün çeşitliliğini, freze-torna ve DMC sekmentinde piyasaya sürdüğü 3 yeni model ile genişletti.

Yeni Nesil monoBLOCK® 2011 tarihinden beri DMG / MORI SEIKI’nin üst sınıf makine segmentini oluşturmaktadır. Yüksek dinamik frezeleme, eş zamanlı 5 eksenli işleme, frezeleme-tornalama entegrasyonu gibi özelliklere sahip çok çeşitli işleme merkezleri her türden sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmektedir. DMG / MORI SEIKI bu segmentte ürettiği son 3 model olan, bu sınıfın en büyük makinesi olan DMU 125 monoBLOCK®, tornalama ve frezeleme özelliklerini bir arada sunan frezeleme-tornalama merkezi DMU 105 mono BLOCK® FD ve DMU 85 monoBLOCK®’a pallet değiştirici özelliğinin eklenmesi ile ortaya çıktı. DMU 105 monoBLOCK® Türkiye’de ilk defa 2-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan MAKTEK fuarında Türk müşterilerinin beğenisine sunulacaktır.

Bu üretilen yeni makinelerin özellikleri sektörün güncel ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlandı. Bu yüzden bu yeni makinelerde çok çeşitli özellikler bir arada sunulmaktadır. Örneğin; geniş gövde, daha geniş masuralı kızak sistemi ve vidalı miller yüksek hassasiyet ve dayanıklılığı sağlamaktadır. Ayrıca, bu makinelerde kullanılan yeni dizayn çalışma alanına maksimum erişimi garanti etmektedir. Buna ek olarak yukarıdan vinç ile iş parçası yüklemesi yapılabilir. Genel olarak kompakt makineler olmasına rağmen, makineler büyük çaplı iş parçaların işlenmesine olanak sağlamaktadır.

Büyük ebatlı iş parçaları için DMU 125 monoBLOCK®

MonoBLOCK® serisinin en büyük modeli olan DMU 125 monoBLOCK® çok iyi şekilde tasarlanmış çalışma alanı ile birlikte gelmektedir. Standart olarak gelen 3 eksenli versiyonda 1,600 x 1,440 x 790mm ve 3,000 kg ağırlığa kadar olan iş parçaları işlenebilir. Diğer yandan 5 eksenli versiyon da bulunan açılı döner tabla ile 1,440 mm çapında 790mm yüksekliğine kadar iş parçası işlenebilir. Tandem-sürücü versiyonu ile 2.600 kg’a kadar iş parçası yüklenebilir, buda kendi sınıfındaki diğer 5 eksen işleme merkezleri ile kıyaslandığında bu makineyi benzersiz kılmaktadır. Makinenin geniş 2.100mm genişliğindeki çalışma alanı kapısı, iş parçalarının direk olarak vinç ile yüklenebilmesini sağlar. Eksen mesafeleri 1,335×1,250×900 mm’dir. Makinenin çalışma alanı ise 1,335×1,250x900mm’dir. Segmentin en büyük makinesi olmasına rağmen sadece 22m2 alan gerektirmektedir.

Tüm DMU 125 monoBLOCK® modelleri 14,000 dev/dak motor iş mili opsiyonu ile birlikte gelmektedir. SK50 ve HSK-A 100 iş mili koniği seçenekleri bu segmentte DMC 85 monoBLOCK® üstü modellerde opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bu modüler çeşitlilik yüksek hızlı işleme ve zorlu işlemeler için iş mili opsiyonlarını da içermektedir. Zorlu işlemeler için 12,000 dev/dak ve 430 Nm özelliklerine sahip iş mili yine opsiyonel olarak sunulmaktadır. Ayrıca 180 pota kadar olan takım magazinleri opsiyonel olarak sunulur.

Entegre Frezeleme-Tornalama için DMU 105 monoBLOCK®

DMU 85 monoBLOCK® un frezeleme ve tornalama işlemlerindeki başarısını ardından, serinin devamı olan DMU 105 monoBLOCK® FD üniversal işleme merkezleri için başlıca örnek teşkil etmektedir. Frezeleme-tornalama standart paketinin standart özelliklerinin arasında, 12,000 dev/dak 288 Nm iş mili , HSK-A 100 iş mili koniği ve frezeleme-tornalama için DirectDrive ile 4,000 Nm torka sahip açılı döner tabla yer almaktadır. C ekseni 500 dev/dak maksimum hıza sahiptir. İşleme için maksimum iş parçası çapı 1,050mm ve maksimum ağırlık 2,000 kg’dır. Paketin içerisinde daha verimli üretim için çok özel frezeleme-tornalama çevirimlerini içeren, entegre balans sensör ve operatör tarafındaki temperli güvenlik camı özellikleri yer almaktadır.

Otomatik palet değiştiricili DMC 85 monoBLOCK®

Ürteimde daha verimli ve esneklik için DMC 65 monoBLOCK® ’un ardından DMC 85 monoBLOCK® ‘da otomatik palet değiştirici ile birlikte gelmektedir.

DMC 85 monoBLOCK® her biri 630x630mm ölçülerinde olan 3 paletli kullanım için dizayn edilmiştir. Paletlerin her birine maksimum 800mm çap ve 600mm yüksekliğe kadar olan iş parçaları yüklenebilmektedir. DMG / MORI SEIKI, makinenin çalışma alanına ve yükleme istasyona maksimum erişimi garanti etmektedir, bu da bu makineyi kendi sınıfında farklı yapmaktadır. Makinenin diğer avantajlarının arasında, makinenin yukarıdan vinç ile yüklenebilmesi yer almaktadır. DMC 85 monoBLOCK® 22 m2 kaplama alanı ile hala kompakt bir makinedir. Ayrıca makine açılı döner tabla ve talaş konveyörü ile birlikte gelmektedir.

DMG / MORI SEIKI monoBLOCK® serisi makineleri teknolojinin tüm unsurlarının bir araya entegre edildiği makinelerdir. Bu da bu makineleri son derece esnek yapmaktadır. Bu teknoloji kombinasyonu daha önceki frezeleme merkezleri teknolojilerinin bir ürünüdür. Bu şimdi de üniversal işleme merkezlerinde yaratıcı işleme uygulamaları için yenilikleri beraberinde getirmektedir. Bu teknolojiler frezeleme ve tornalama teknolojilerinin yanı sıra ULTRASONIC VE LASERTEC Shape işleme teknolojilerini de kapsamaktadır. ULTRASONIC ultrason yardımlı teknoloji ile çok sert materyallerin işlenmesinde olanak sağlayan teknoloji, Shape teknolojisi ise lazer işlemeli teknoloji ile yüzey şekil işlemeleri için kullanılan teknolojidir.

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayın>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3251

Yazan - Kas 26 2012. Kategori Haberler, Makine. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı