Verimli Üretimin İnovatif Adresi

1446214298_Mitsubishi_Electric_Robotu_3

Fabrika otomasyon sektörünün lider markalarıyla potansiyel robot yatırımcılarını bir araya getiren ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen ST Robot Yatırımları Fuarı ve Zirvesi’nde, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel konuşmacı olarak yer aldı. İmalat sanayinin robotlu üretimde geldiği noktayı değerlendirmek, gelişen teknolojileri ve uygulamaları yerinde görmek için düzenlenen platformda Bizel, yeni sanayi evresinin Mitsubishi Electric’teki karşılığı olan e-F@ctory konseptini anlatırken, robot teknolojilerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini Türkiye’de de sağlayan Mitsubishi Electric’in bu alanda sunduğu inovatif çözümlere dikkat çekti.

WOW Kongre Merkezi’nde 21-22 Ekim tarihlerinde düzenlenen ST Robot Yatırımları Fuarı ve Zirvesi’nde ziyaretçiler, robotlu üretime dair bilgi edinirken örnek uygulamaları mevcut yatırımcılardan dinleme ve uzmanlara danışma imkanı buldu. Organizasyonda, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri İş Geliştirme Yöneticisi Tolga Bizel, e-F@ctory konseptini ve robot teknolojilerini anlatırken, Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri satış ekibi de konuyla ilgili eğitim verdi.

Fabrikaların vazgeçilmezleri robotlar
Türkiye’de başta sanayi olmak üzere robot kullanımının hızla yaygınlaştığının altını çizen Tolga Bizel, fabrikaların üretim sürecinde hayati önem taşıyan robotların, sağladıkları hız ve kolaylıklarla her geçen gün sanayide daha çok rol aldığını ve günümüzde çok olağan bir iş gücü haline geldiğini anlattı.
Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri olarak Türkiye’ye fabrika otomasyonu ve ileri robot teknolojileri alanında hizmet sağladıklarını belirten Bizel, robotlar ile endüstride daha esnek bir üretim sağlamayı, üretim maliyetlerini düşürerek insan konforunu artırmayı ve ihtiyaç olan her yerde robot teknolojisinin kullanılmasını hedeflediklerini ifade etti.
Bizel, “Mitsubishi Electric Türkiye olarak küçük ve orta segmentteki robotlara odaklanmış durumdayız. Yarı iletken üreticisi olduğumuz için küçük ve hızlı robotlar konusundaki “know-how”ımızı bu alandaki üretimimizden alıyoruz. Robotlarımızı oluşturan dişli kutusu, mekanik, elektronik parçalar gibi bütün parçaları da Mitsubishi Electric olarak kendimiz üretiyoruz” dedi.

 
Üretimde global rekabet
Dünyada ilk kez sanayi devrimi ile başlayan ve gelişimine mekanikleşme, elektrikleşme, bilgi işlem evreleri ile devam eden dönem değişikliklerinin ardından şimdi sıranın siber fizik sistemlerinin gelişimine tanık olacağımız dönemlere geldiğini belirten Bizel, geçmişte sayılı örneği bulunan bu tarihi dönemlerin oldukça ilginç ve heyecan verici yeniliklere ve gelişmelere yelken açacağını söyledi.

Tolga Bizel sözlerine şöyle devam etti: “İnsan hayatı her gün gelişerek çeşitleniyor ve ihtiyaçlarımız da kişiselleşiyor. Otomasyon dünyasında da durum aynı şekilde… Yeni endüstri evresinin ortaya çıkışının altında insan ihtiyaçlarının, içinde siber sistemlerin de yer aldığı otomasyon sistemleri ile karşılanmak istenmesi yatıyor. Dijital fabrika yaklaşımı olarak da nitelendirilen bu sisteme sahip olan firmalar ürünlerini ihtiyaç duyulan en uygun hale getirebiliyor ve böylece pazarda avantajlı hale geliyor. Bu ürünleri sunmak için de henüz fabrikayı kurmadan bilgisayar ortamında ihtiyaç ve verimliliği görmek ve buna göre yatırım yapmak gerekiyor.”

“Yeni endüstri evresinin Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon dünyasındaki karşılığı olan e-F@ctory konsepti tüm bu noktalarda yer alıyor. Fabrika otomasyon alanındaki robotlar dahil tüm yeni nesil ürünler internette haberleşebiliyor ve kendi kendini optimize edebiliyor. Böylece üretim hatlarını kişisel bazı ihtiyaçlara göre optimize ederek pazardaki rekabet koşullarına ayak uydurmak hiç olmadığı kadar kolaylaşıyor. Üretimde çok ciddi maliyet tasarrufu sağlayan, üretim ve bakım aşamaları da dâhil olmak üzere yönetimden üretim katına kadar tüm fabrika katmanlarını optimize etmek için ileri teknolojileri kullanan e-F@ctory, küresel rekabette bir adım önde olmayı sağlıyor.”


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4682

Yazan - Kas 2 2015. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı