Vekmar’dan “Sigaranın Gerçek Yüzü” Semineri

Vekmar_Seminer_Sigara_1024x546

Vekmar; çalışanlarına “Sigaranın Gerçek Yüzü” konulu eğitim seminerini çalışanların yoğun katılımıyla gerçekleştirdi. Türkiye Sigarayla Savaş Derneği iş birliği ile gerçekleştirdiği seminerde “Sigaranın Gerçek Yüzü” anlatıldı.

 
Türkiye Sigarayla Savaş Derneği tarafından verilen seminerde ““Sigara sağlığa zararlıdır” söylemi, topluma mal olmuş bir slogandır. Ancak, bu sloganın doğruyu ne ölçüde yansıttığı sorgulandığında, sigaranın gerçek etkilerini maskelemek ve sigarayı masum göstermek amacı ile uydurulan bir slogan olduğu anlaşılacaktır. Çünkü her yıl, sadece ülkemizde 115 bin, dünyada ise 5,5 milyon insan sigaradan dolayı erken yaşta hayata veda etmektedir. Yani her 6 saniyede 1 kişi sigara kurbanı olmaktadır” söylemiyle, sigaranın yol açtığı erken ölümler, trafik kazaları, iş kazaları v.b. tüm erken ölümlerin toplamından beş kat daha fazladır. Sigaranın da ülkemizin bir numaralı sorunu olduğunu belirtildi.

 
Vekmar Kurumsal İletişim Yöneticisi Nuray ODABAŞ; tüm şirket çalışanlarını, tütün mamullerinin zararları hakkında bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve sigarayı bırakmalarına yardımcı olmak amacıyla, “Dumansız Hava Sahası” kampanyası çerçevesinde seminer düzenlediklerini, bireye ve topluma zararları bilimsel olarak açıkça kanıtlanmış tütün ürünlerinin etkilerinden tamamıyla korunabilmek amacıyla, bilinçlendirmenin devam edeceğini ve böylesine hayati öneme sahip bir projede kendilerine destek veren Türkiye Sigarayla Savaş Derneğine teşekkürlerini belirtti.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5223

Yazan - Oca 26 2016. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı