Thyssenkrupp’tan Barselona Metrosuna Akıllı Asansör Dopingi

1457095226_Metro_Barcelona__thyssenkrupp__1__527x768

 thyssenkrupp Asansör’ün Barselona metrosunun yeni istasyonlarında kullanıma sunduğu asansör ve yürüyen merdivenler her yıl 30 milyon kişiyi taşıyacak.
 Akıllı asansörler ve yürüyen merdivenler, metronun istasyonlara geliş-gidiş saatleri ile koordineli bir şekilde çalışıyor.

thyssenkrupp Asansör, Barselona metrosunun 15 yeni istasyonunda kullanıma sunulan 128 yürüyen merdiven ve 52 asansörün temin ve kurulum işlemlerimi tamamladı. thyssenkrupp Asansör, bu önemli adımla Avrupa’nın en uzun yeraltı hatlarından birinin kurulmasına ve tıpkı istasyonlar arasında olduğu gibi, yolcuların istasyonların içindeki mobilitesine de özen gösterilmesine katkıda bulunuyor.

Barselona metrosunun 52 duraktan oluşan 47,8 kilometre uzunluğundaki 9 numaralı hattında kullanılan tüm yürüyen merdiven ve asansörler, istasyonlarda karşılaşılabilecek her türlü durumla ilgili gerçek zamanlı bilgi sunan, otomatik öğrenme yeteneği olan akıllı bir kontrol sistemine sahip. Bu akıllı kontrol sistemi, metro trenlerinin istasyonlara ulaşma saatlerini ve yolcu sayısını öğrenerek, asansörlerin hareketlerini optimize edebiliyor. Böylece hem hizmet kalitesi artıyor hem de enerji tüketiminin düşürülmesine katkı sağlanıyor.

thyssenkrupp Asansör’ün yılda 30 milyon kişiyi taşıyacak yeni ünitelerin bakımından da sorumlu olacağını belirten Avrupa ve Afrika Bölgesi Başkanı Dr. Oliver Tietze, “Kentleşmenin gerektirdiği koşulları yerine getiren inovatif çözümlerimizle, dünya genelinde şehirlere destek oluyoruz. Kentleşmenin güçlüklerini müşterilerimizle el ele karşılamak istiyoruz. Şehir içi ulaşımda zamandan tasarruf sağlayan, enerji ve doğal kaynak tüketimini azaltan yeni çözümler bulmanın temel bir gereklilik olduğuna inanıyoruz” dedi.

Havalimanını şehrin doğu bölgelerine bağlayan 9 numaralı hat, üniversite, hastaneler, turistik cazibe merkezleri, Camp Nou Stadyumu ve Fira de Barcelona ticaret fuarı tesisleri gibi kamu hizmetlerinin sağlandığı çeşitli noktalara yakın duraklardan geçiyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5499

Yazan - Mar 10 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı