Teksan Ekibi Faaliyet Değerlendirme Toplantısında Buluştu

1455808461_Teksan_De__erlendirme_Toplant__s___2015_1024x346

Enerji sektöründe 22 yıldır yenilikçi çözümleri ile hizmet veren Teksan, tüm birim ve bölge yöneticilerinin katıldığı yılın ilk değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. 2015 yılı faaliyetlerinin ve sonuçlarının değerlendirildiği toplantıda 2016 yılı hedefleri de paylaşıldı. Geçtiğimiz yıl yüzde 38 büyüyen ve konsolide cirosunu 299 milyon TL’ye yükselten Teksan, bu yılın ilk yarısında devreye alacağı fabrikası ile üretim kapasitesini üç katına çıkarmayı hedefliyor.

Zor bir yılı başarılı bir şekilde bitiren Teksan ekibinin Avrupa Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirdiği toplantıda 2015 yılı çalışma ve sonuçları değerlendirilirken 2016 yılı hedefleri de masaya yatırıldı. 10 Bölge Müdürlüğü, 20’ye yakın bayisi ve 650 çalışanı ile büyüme ivmesini devam ettiren Teksan 120’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile iç pazardaki başarısını yurtdışında da sürdürüyor.

Dizel, doğalgaz ve biyogaz ile çalışan jeneratör setlerinden kojenerasyon ve trijenerasyon çözümlerine, aydınlatma kulelerinden hibrit jeneratöre kadar farklı ürünlerle kesintisiz enerji çözümleri sunan Teksan, 2015 yılında yüzde 38 büyüdü ve konsolide cirosunu 299 milyon TL’ye yükseltti. 2015 yılında şirket için en önemli gelişmeler; Türkiye’nin Ar-Ge’ye en fazla yatırım yapan şirketleri arasında 136. sıraya yükselmesi ve Türkiye’nin ilk hibrit jeneratör seti projesini hayata geçirmesi olarak belirtilen toplantıda 2016 büyüme ve yenilenme yılı olarak ilan edildi.

Yeni logosu ve kurumsal kimliği ile 2016 yılına hızlı bir giriş yapan Teksan, Kocaeli Serbest Bölge’deki ikinci fabrikasının devreye alınması ile üretimini üç katına çıkarmayı hedefliyor. Teksan ekibinin gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısı sonucunda bu yıl içinde odaklanılacak konu başlıkları; satış ve pazar payını artırmak, ihracat pazarlarının genişletilmesi, Türkiye’nin ilk hibrit jeneratör setinin hem Türkiye hem yurtdışında tanıtımına yönelik çalışmaların hızlandırılması ve Ar-Ge yatırımlarına devam edilmesi olarak belirlendi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5428

Yazan - Şub 26 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı