TATEF fuarında yeni özel bölüm Mekatronik Avrasya

2004 yılından beri sektörün Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi olan Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), Türkiye’deki otomasyon sektörünün gelişimi ve uluslararası alandaki başarısını arttırmaya yönelik çalışmalarını devam ettiriyor. Bu amaç doğrultusunda ENOSAD ile birlikte TATEF 2012’de “MEKATRONİK Avrasya” özel bölümü düzenlenecek. Endüstriyel Otomasyon sektöründeki gelişmelerin aktarılması adına büyük önem taşıyan “MEKATRONİK Avrasya” Özel Bölümü geleceğin üretim ve denetim teknolojilerini sektör profesyonelleri ile buluşturacak.

MEKATRONİK

Endüstriyel ortamda kontrolü istenen Sıcaklık, Darbe, Kuvvet, Işık vb Fizik temelli Analog verileri amaca uygun algılayıcılar yardımıyla algılayarak sayısallaştıran, toplanan verileri belirlenmiş algoritma temelinde programlanan yazılım marifetiyle yorumlayan ve nihayet varılan sonuçları amaca uygun tahrik elemanlarına göndererek gerekli tepkilerin oluşmasını sağlayan Mekanik ve Elektronik bileşenlerden oluşmuş akıllı elektromekanik sistemler “Mekatronik” kavramı içinde yer alırlar. Mekatronik ürünlerde yer alan ve genellikle yapay zeka tekniklerini kullanan yazılımlar sayesinde mekatronik tasarım ürünleri basit işlevsel makineler yerine çeşitli koşullara uyum sağlayabilen yetenekli sistemlere dönüşebilmektedir.

 

Bu haberin devamını okumak veya bilgisayarınıza indirmek için TIKLAYINIZ>>

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2614

Yazan - Tem 23 2012. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı