Renold Endüstriyel Zincirler, Redüktörler ve Kaplinler

Ürün kalitesi, yeni ürün geliştirme, tasarım ve üretim imkânları ile dünya çapında saygın bir yere sahip olan Renold, endüstriyel zincirler, redüktörler ve kaplinlerden oluşan güç iletimi ile ilgili hassas mühendislik ürün grupları üretmektedir.
İsviçre’li bir ailenin oğlu olarak 1873’de İngiltere’ye gelen Hans RENOLD; müteşebbis ve mucit karakteri ile bugünkü Renold’un temellerini atmış ve 1880’de rulo manşonlu zinciri icat ederek zincir endüstrisinin doğuşuna sebep olmuştur. Bugün 25’ten fazla ülkede yaygın temsilcilik ve distribütör ağı, 2500’ü aşkın çalışanı ile özel ihtiyaçlara yönelik özgün çözümler sunan Renold’un Türkiye Distribütörlüğünü Glengo İthalat İhracat Mümessillik A.Ş. yapmaktadır.


Renold, güç transmisyon ürünleri üretim ve satışında dünya lideridir. Tüm dünyada dişlileri, redüktörleri ve hidrolik varyatörleri, kaplin ve kavramaları ile olduğu kadar, dünyanın en kaliteli ve en yüksek performansa sahip transmisyon ve konveyör zincirlerinin de üreticisi ve tedarikçisi olarak tanınmaktadır. Ürünlerinin her biri kendi alanlarında müşteri beklentilerini karşılayan ve aşan bir performansa sahiptir.
Renold Gears (Endüstriyel Dişli Kutuları (Redüktörler) ve Dişliler)
Renold Gears, dişli teknolojisinde lider pozisyonunu muhafaza ederek, yenilik getiren ürünler ve ısmarlama güç transmisyon çözümleri sunarak; yüz yılı aşkın bir süredir yüksek kaliteli ve yüksek teknik özelliklere sahip dişlilerin ve redüktörlerin tasarım ve üretimini yapmaktadır. Renold Gears BS EN ISO 9001:2008 onaylıdır. Tüm ürünlerin tasarımı ve üretimi, bu kalite güvence sistemine uygun olarak yapılmaktadır.
Faaliyet sahaları içinde yer alan dişliler ve redüktörler:
Sonsuz dişli redüktörler (tek ve çift kademe redüksiyonlu), helisel ve sonsuz dişli kombine redüktörler, helisel dişli redüktörler, helisel ve konik dişli redüktörler, mile akuple helisel dişli redüktörler, varyatörler, ısmarlama sonsuz dişli redüktörler (çift uçlu teknoloji dahil olarak), siparişe özel ve yüksek hacimli boşluklu helisel dişliler, standart ve siparişe özel sonsuz dişli asansör/yürüyen merdiven tahrik paketleri, siparişe özel dişli üniteleri ve paket tahrik sistemleri, dişli üniteleri servis ve yenileme hizmetleri
Siparişe Özel Ağır Hizmet Tipi Redüktörler:
Ağır sanayide ve makinelerde kullanılan büyük redüktörlerin saha montajı ve çalıştırılacağı hat veya makineye uyumu sıklıkla sahada bir mühendislik çalışması gerektirir. Renold Gears bu gereksinimi ortadan kaldırmak ve oluşabilecek durumları asgariye indirmek amacı ile Milnrow, İngiltere’deki fabrikasından yeni HC Serisi helisel ve konik helisel dişli redüktörler için ısmarlama tasarım ve üretim hizmeti vermektedir.
Özel görevlendirilmiş bir tasarım ve üretim ekibi, müşterinin ihtiyaçlarına tam cevap verecek şekilde tüm modifikasyon çalışmalarını yapmaktadır. Yere montaj bağlantıları sahada mevcut ankraj detaylarına hassasiyet ile uygun olacak şekilde projelendirilmekte ve imal edilmekte, özel tahvil oranları temin edilmekte ve giriş-çıkışlar her türlü tahrik detayına uygun olarak tasarlanmaktadır. Renold Gears, bu yeni hizmet şekli ile müşterilerine; HC serisi redüktörleri tüm gereksinimlerinin birebir karşılanacağı, sahada herhangi bir mühendislik çalışması gerektirmeyeceği ve redüktör yerine kolaylıkla ve derhal monte edilecek şekilde sipariş verme imkânı ve avantajını sunmaktadır.
HC Serisi helisel ve konik helisel redüktörler, ağır hizmet tipi uygulamalar için 11.000 kW güç ve 315.000 Nm çıkış tork değerine kadar geniş bir aralıkta tasarlanmıştır. Bu aralıkta 14 değişik ebat ve geniş bir tahvil oranı seçim imkânı bulunmakta, bu da bazı durumlarda daha ekonomik bir redüktörün seçilebilmesini dahi mümkün kılmaktadır. Tüm HC tip redüktörler; dış yüzeyleri sertleştirilmiş helisel ve spiral konik dişli, sağ açılı ünitelerde maksimum güç iletimini sağlayacak şekilde içe kıvrık diş profilli, çok düzgün çalışan, uzun ömürlü ve maksimum verimi haiz ağır hizmet tipi dişli ünitelerdir. Başlıca uygulama alanları; soğutma kuleleri, ön ısıtıcı tahrikleri, havalandırıcılar, ekstrüderler, pota tahrik sistemleri vs.

………bu haberin devamı için tıklayınız>>>

Bu haberin PDF halini bilgisayar veya cep telefonunuza indirmek için tıklayınız>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2775

Yazan - Ağu 11 2012. Kategori Haberler, Redüktör. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı