Polat Group Redüktör Çimento Sektörüne de Özen Gösteriyor

Ekran Görüntüsü (15)

PGR, birçok sektörde olduğu gibi çimento ve inşaat sektöründe de, yurt içi ve yurt dışı pazarda hızla büyüyen bir pazar payına sahip. Firma yurt içi pazarın beraberinde, 39 farklı ülkeye düzenli olarak ihracat gerçekleştiriyor.

Avrupa pazarında gün geçtikçe artan taleplere daha hızlı cevap verebilmek adına Almanya‘da PGR Gmbh unvanı adı altında üretici firma kimliği ile yapılanmaları tamamlanmış durumda. Çimento – İnşaat sektöründe başlıca olarak beton parke tesislerinde, briket tesislerinde, beton parke makinelerinde, beton blok makinelerinde, asfalt plentlerinde ve beton santrallerinde ağırlıklı olarak PGR ürünleri tercih ediliyor.

İnşaat sektöründe malzemeler devamlı olarak farklı kapsamlardan ve ölçeklerden geçmektedir. Malzemeler genellikle yatay ve eğimli vidalı konveyörlerde taşınmaktadır. Bu yüzden çalışma güvenirliliği çok önemlidir. Polat Group Redüktör de malzemenin sürtünmesiz olarak silolardan boşalması veya devamlı mikserlere yüklemesinde kullanılıyor.

Yüksek teknoloji kullanarak gerçekleştirdikleri üretim sonucunda redüktörleri inşaat ve çimento sektöründe de yüksek verimlilikte, problemsiz olarak çalışıyor. Çimento ve inşaat sektöründe PA (Polat ayak bağlantılı mil çıkışlı), PF (Polat flanşlı mil çıkışlı); PMRV (Polat sonsuz vidalı); PKD serisi (polat konik dişli); PH-PB (Ağır hizmet redüktörleri); PL-PLB (Planet redüktör) seriler ağırlıklı olarak kullanılmakta. Yatık Serilerinde Extruder redüktörlerinde seri
olarak imalatına başlanmıştır.

Özellikle dış cephe asansörlerinde PKD serisi redüktörleri çok büyük talep görmekte. PKD serisinde sektördeki benzerlerinden en büyük farkları, yapmış oldukları özel kavrama ile kademeli ve özellikli yumuşak iniş kalkış sağlamak. Son derece güvenliği ön planda tutan bir sistem olduğu söylenebilir. PL-PLB serisi Planet redüktörleri ise düşük hacimlerde üst düzey yük taşıma kabiliyetleri nedeni ile güç yoğunluğu yüksek redüktörler. Özellikle mobil uygulamalarda yoğun olarak kullanılan planet redüktörler, inşaat alanlarında başta olmak üzere yenilenebilir enerji sistemlerinde de yaygın olarak kullanılabiliyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5272

Yazan - Şub 3 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler, Redüktör, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı