Otomotiv Sektörü CNR’da Gaza Basıyor

Sine Fuarcılık ve İstanbul Fuarcılık A.Ş. tarafından 24-27 Kasım tarihleri arasında CNR Expo’da düzenlenecek ‘Otomotiv 2011 Fuarı’, dünya pazarlarındaki değişim sürecini takip eden ve sürdürülebilir büyümeyi hedefleyen üreticileri bir araya getirecek.

Yer aldığı coğrafyada ileri düzeyde otomotiv sanayisini kuran tek ülke olan Türkiye, büyüme ve gelişme trendini koruyan otomotiv yan sanayisiyle yeni pazarlarda rekabet yaratmayı sürdürüyor. Türkiye’nin yeniliğe en açık Fuarı ‘Otomotiv 2011’; otomotiv yedek parça toptancıları, distribütörler ve servis zincirlerini alıcılarla buluşturmayı hedefliyor. Fuar ayrıca, ana sanayiciler ile yan sanayiciler arasında ticari işbirliğinin geliştirilmesi ve iş hacminin artırılmasına olanak sağlayan kurgusuyla katılımcı ile ziyaretçilerine stratejik avantajlar sunacak.

35 bin taksici bu fuarda
İstanbul Taksiciler Esnaf Odası da Otomotiv 2011 Fuar’ı katılımcıları arasında. İTEO Başkanı Y. Yahya Uğur: “Bu fuar meslektaşlarımla otomotiv sektörünün buluşturulması açısından büyük bir fırsattır. Bizler taksici esnafı olarak hayatı otomobilleriyle birleşmiş kişileriz. Bu anlamda bizler de Otomotiv Fuarı’nda esnafımızla birlikte yerimizi almış olacağız” dedi.

İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk de, CNR Expo’da düzenlenecek ‘Otomotiv 2011 Fuarı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “sektörün paydaşlarını ve tüm aktörlerini bir araya getirmesi açısından önem arz etmektedir. Sayıları binlerle ifade edilen bir esnaf camiası olarak bu önemli fuarda yer almaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Fuar alanı ofise dönüşecek
‘Otomotiv 2011 Fuarı’, bu yıl alışılmış fuar konseptine yenilikçi bir bakış açısı sunarak “Fuar Ofis” ile katılımcılarını, aralarında Otokar ve Anadolu Isuzu gibi ülkemizin otomotiv sektörünün en önemli ana sanayi ve büyük toptancı firmalarıyla bir araya getirecek. Tedarikçiler ile alıcıları buluşturacak bu “Fuar Ofis”ler iş anlaşmalarının ofis  konforunda gerçekleşmesini sağlayacak.

Anadolu Isuzu yetkilileri “Fuar Ofis”i yararlı bulduklarını kaydederek, “Geçtiğimiz dönemde iş makinelerine üretim yapan tedarikçiler ile görüşme imkanımız oldu. Öncelikle beklentimiz daha çeşitli sektörlere hizmet veren yan sanayinin bu fuara gelebilmesidir. Sac imalat, plastik imalatı dalında daha fazla tedarikçi ile görüşmek faydalı olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Yabancı katılımcılar Fransız kalmayacak
Fuara, Almanya, Hollanda, İngiltere, İtalya, Malezya, Çin, Kore, Tayland, İran, Pakistan, Hindistan ve Fransa’nın da aralarında bulunduğu otomotivin önde gelen ülkelerinden firmalar katılıyor. Bu yıl ayrıca çevre ülkelerden gelen geleneksel ziyaretçi kitlesine Kuzey ve Güney Afrika, Körfez Ülkeleri, Güney Amerika ve BDT ülkeleri de eklendi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=795

Yazan - Eki 10 2011. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı