Optimas, hibrid araçlara özel bağlantı elemanları tedarik ediyor

Otomobil endüstrisindeki ana gündem maddesi elektrifikasyon. Çevresel baskılar nedeniyle Hibritler ve EVler endüstrinin odak noktası haline geldi ve ana üreticiler araç güç aktarma sistemleri yaklaşımlarında yenilikler yapmak zorundalar.  Doğal olarak, bu, yeni talepleri karşılamak için hiçbir emsali olmayan yenilikçi bağlantı elemanlarının gerekliliği anlamına geliyor. Bağlantı elemanı ve tedarik zinciri uzmanı Optimas, dünyanın en köklü otomobil markalarından birinin bu devrimi desteklemesine yardımcı olmaya hazır.

İster Formula 1’de ister günlük hayatımızda olsun, elektrikli araç üreticilerinin zorluklarından biri akım izolasyonunu sağlamaktır. Bir araçta elektrik sistemlerinin izole edilmesini sağlamak, böylece sistem arızası durumunda akımın aracın diğer bölümlerine geçmesini ve polariteyi tersine çevirmesini önlemek için yenilikçi yalıtkan bağlantı elemanlarına ihtiyaç vardır. Söz konusu müşterinin, kendisiyle tüm dünyada 17 yıldır çalışan Optimas’a sunduğu zorluk işte tam olarak buydu.

Optimas Mühendislik Müşteri Temsilcisi Martin Eaglesfield şunları dile getirdi: “Müşterinin, hibrid bir modelde kullanmak için yüksek izolasyon özelliklerine sahip iki parçaya ihtiyacı vardı. Parçaların kayışla çalışan entegre marş jeneratörünü (BISG) motora bağlaması ve kullanım sırasında metallerin temasını engelleyen bir kaplama özelliğine sahip olması gerekiyordu. Optimas, müşterinin tesisinde mühendislik desteği veren tam hizmet sağlayıcısıdır. Piyasa sürülen her yeni araç için parça belirlenmesine yardımcı olmak için bağlantı elemanı danışmanı olarak üreticinin tesisinde faaliyet gösteririz. Bu hizmet, dünya çapında yıllık olarak üretim hatlarına 771 milyondan fazla bağlantı elemanı sağladığımız tedarik zinciri yönetimi paketinin bir parçasıdır. Bunu başarmak için mevcut parça portföyümüzdeki yenilikçi tedarikçilerden faydalanıyoruz. Ne var ki, bu projedeki fark, parçaların benzerinin daha önce yapılmamış olması ve uygulama için sıfırdan tasarlanmaları gerektiğiydi.”  

Tasarlanmış bağlantı elemanlarını tedarik etmek, özellikle otomotiv projelerinin çoğu zaman içinde bulunduğu sıkışık programlarda zor olabilir. Bununla birlikte, Optimas küresel ağı sayesinde parçaları hızla geliştirebilir. Bu kapasiteyle

buy generic levitra

, özel parçalarla ilgili uzun termin süreleri kısaltılırken, müşterilere uygulama aşamasının zorluklarıyla başa çıkmakta çok yönlülük imkânı verilir.

“Dişli bağlantı elemanları için kaplama tedarik eden Nylok LLC ile birlikte uygulama için bir çözüm bulduk. Nylok, Nyshield™ adlı yeni bir ürün sunuyordu ve bu hibrid uygulama için idealdi. Müşteri tavsiyemizi kabul etti, böylece parçanın tasarımını tamamlamak için Nylok ile birlikte çalıştık. Sonuçta, ürettiğimiz çözüm, ihtiyaç duyduğumuz elektrik izolasyonunu sağladı.”

Bununla birlikte, yeni bir parça tasarlamak ve mühendislik performansını doğrulamak tamamen farklı iki şeydir. Neyse ki, Optimas dünya çapında kendi bünyesindeki malzeme laboratuvarlarında ürün doğrulamasını sağlayacak tüm test yeteneklerine sahiptir. Hibrid komponentlerle ilgili olarak bu yeni ürünlerin Optimas ve üreticinin belirlediği yüksek standartları karşılayacağından emin olmak için ürün doğrulama işlemi tamamlandı.

Martin sözlerine şöyle devam etti: “Bu iki parça, BISG’yi motor bloğuna bağlamak üzere monte edileceği yeni aracın prototip yapımı için artık hazır. Yeni parçaların geliştirilmesindeki zorluklara rağmen, kısaltılmış bir zaman aralığında doğru bir çözüm sağlayabildik ve bu önemli bir avantajdı. Müşterilerimize ayak uydurmak istiyoruz ve bu proje, yeni ve yenilikçi güç aktarım sistemleri için optimum bağlantı elemanları sağlamak adına yaklaşımımızı değiştirebildiğimizi gösteriyor.”

Otomotiv endüstrisinde büyük değişiklikler yaşandığında, üreticilerin mevcut bilgilerini yeni teknolojilere göre geliştirmesi zaman alabilir. Bugün çok daha verimli araçlar sunmak üzere girişilen yarışta, kendisini kanıtlamış bir uzmanın deneyimlerine dayanmak, geleneksel güç aktarım sistemlerinden elektriğe geçişte süreci kolaylaştırmada çok yardımcı olacaktır. Bir bağlantı elemanı tedarikçisinin deneyiminden istifade etmek, endüstrinin kendine özgü sıkışık programlarını olumsuz şekilde etkilemeden, yeni tasarım parçaların tedarik edilmesinin potansiyel etkisinin azaltılması anlamına gelir. OEM otomotiv üreticileri için, bu, artan verimliliğin sadece bitmiş araçla sınırlı olmaması, aynı zamanda yeni bağlantı elemanı gereksinimleri için de geçerli olması anlamına gelir.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5932

Yazan - Haz 22 2018. Kategori Otomasyon. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı