NORD DRIVESYSTEMS’in gıda sektörüne özel çözümleri

Gıda sektörü NORD DRIVESYSTEMS olarak önem verdiğimiz ve özel çözümler sunduğumuz bir sektördür. Ham maddenin fabrikaya girişinden, paketleme ve lojistiğine kadar kullanılan makinelerin büyük bir kısmı redüktör ile tahrik edilmektedir. Bunların başında pompalar, konveyörler ve karıştırıcılar gelmektedir.  

Onur Tepe-NORD İstanbul Anadolu Yakası, Güney & Doğu Marmara Bölge Satış Müdürü

NORD DRIVESYSTEMS olarak dünyanın önde gelen makine üreticileriyle çok yakın olarak çalışmaktayız. Üreticilerin talepleri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak yeni ürünler ve çözümler geliştirilmektedir. Bu doğrultuda yapılan çalışmalardan sonra alüminyum gövdeli redüktörler geliştirilmiştir. 2016 yılı itibariyle tek kademeli helisel önden milli ve 2 kademeli konik alüminyum gövdeli redüktörler piyasaya sunulmuştur. Hafif, iyi ısı iletimi, boya gerektirmemesi, NSD Tuph uygulanabilmesi, yüksek dayanım ve yüksek verimli olmaları sebebiyle yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Moment değerlerinin sınırlı olması sebebiyle alüminyum gövdeli redüktörler bazı uygulamalarda kullanılamamaktadır. Bunların başında karıştırıcı uygulamaları gelmektedir. Yüksek moment gereksinimi, radyal ve eksenel kuvvetlere maruz kalan, değişken ortam koşullarında çalışan bu redüktörler karıştırıcılar için tasarlana özel opsiyonlar ile seçilmelidir.

Karıştırıcılar için redüktör seçimi yapılırken yapılan en büyük eksiklik güç ve hız’a göre redüktör seçilmesidir. Ancak bu, doğru ve sorunsuz çalışacak bir ürün seçimi için yeterli değildir. Karıştırıcı milinden redüktöre etkiyecek eksenel ve radyal kuvvetlerin belirlenmesi,  ihtiyaca göre kuvvetlendirilmiş rulmana (VL) veya özel karıştırıcı dizaynı (VL2 veya VL3) opsiyonları kullanılmalıdır. Ayrıca çalışma ortam şartlarına göre kullanılacak yağ

Buy Amoxil UK

, keçe, boya, paslanmaz mil gibi opsiyonların belirlenmelidir. Belirlenen ihtiyaçlar doğrultusunda uzun ömürlü, verimli, hafif ve sorunsuz olarak çalışacak redüktörler seçilmelidir.

NORD DRIVEYSTEMS tarafından karıştırıcılar, pompalar ve konveyörler için tasarlanan bu ürünler tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kabul görmüş ve tercih edilir hale gelmiştir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5950

Yazan - Haz 22 2018. Kategori Makaleler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı