MAKTEK AVRASYA 2012 Fuarı Stand Satışları Yüzde 80’i Şimdiden Tamamlandı

2012 yılında düzenlenecek olan makine üreten makinelerin buluştuğu MAKTEK AVRASYA Fuarı’nın satışlarının yüzde 80’ni şimdiden tamamlandı. Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın buluşmasında konuşan TİAD – Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği ve TÜYAP yöneticileri, 40 bin m2’de gerçekleşmesi planlanan fuarın 30 bin m2’sinin şimdiden dolduğu, 12 salondan sadece kalan 2 salonda satışların devam etiğini açıklandı.

TİAD – Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği ve TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. makine üreten makineleri buluşturan MAKTEK AVRASYA Fuarı için güçlerini birleştirdi. T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteklediği, Türk imalat sanayinin temel teknoloji sağlayıcısı olan “Takım Tezgahları” sektörünü bir araya getirecek MAKTEK AVRASYA Fuarı’nın Çırağan Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında 2-7 Ekim 2012 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan fuar hakkında bilgi verildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜYAP Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, “TİAD ile güçlerimizi uzun soluklu olarak birleştirdik. İki yılda bir düzenlenecek olan MAKTEK AVRASYA Fuarı’nın ilkini 2-7 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu işbirliği içinde makine endüstrisine uzun yıllardır yön veren TİAD’ın ve Bakanlığımızın fuara verdiği destekler ile üreticilerinin bugünden katıldıkları fuarın büyük başarı kazanacağına inanıyorum” dedi. Ünal, sanayinin birçok kolunun gelişimini doğrudan veya dolaylı etkileyen takım tezgahları sektörünün buluştuğu MAKTEK AVRASYA Fuarı ile AB ülkeleri içinde Almanya ve İtalya’dan sonra konusunda üçüncü en büyük fuar olmayı hedeflediklerini belirtti.
MAKTEK AVRASYA Fuarı ile makine sektörünün Avrasya’daki buluşma noktası olmayı hedeflediklerini belirten TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı İlhan Ersözlü, fuar satışlarının yüzde 80’nin şimdiden tamamlandığını açıkladı. 12 salonda 40 bin m2 alanda gerçekleştirilmesi planlanan fuarın şimdiden 30 bin m2’lik bölümünün satışının tamamlandığını söyleyen Ersözlü, sadece kalan 2 salonda satışların devam ettiğini ifade etti. Sektörün en önemli oyuncularının MAKTEK AVRASYA Fuarı’nda tek çatı altında bir araya geleceğine dikkat çeken Ersözlü, fuarın yurtiçi ve yurtdışı tanıtım çalışmalarının başladığını şimdiden 12 farklı ülkeden mili katılım başvurusu geldiğini belirtti.

TİAD – Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Müh. Erdal Gamsız yaptığı konuşmada, sektörün Türkiye’nin 2023 yılı 500 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşmada önemli rol oynadığına değindi. Gamsız, Türkiye’nin imalat kapasitesi ve ekonomik potansiyeli içinde önemli yer tutan “Takım Tezgahları” sektörünün, makine imalat, otomotiv, elektrik, elektronik, beyaz eşya ve savunma sanayi başta olmak üzere tüm sektörler için üretim yaparak bu sektörlerin gelişiminde stratejik önemde olduğunu belirtti. Gamsız, Türk makine sektörünün gücünün sergilendiği, teknoloji kullanımını yerli ve yabancı hedef kitlelere tanıtan, sektörün yurtdışı pazarlarda var olan payının arttırılması için stratejik öneme sahip olan MAKTEK AVRASYA Fuarı’nın en iyi ve etkili, tanıtım ve ticaret platformu olduğunu söyledi.

T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Zühtü Bakır ise makine sanayinin tüm kollarına girdisi olan takım tezgahları sektörünün yakaladığı yüzde 77 oranındaki büyümenin bir rekor olduğuna dikkat çekti. Bakır, bakanlık olarak ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlayacak bu fuarı desteklenmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Fuarların sosyal platformlar olduğunu vurgulayan Bakır, ihtisas fuarlarının sayısının giderek artacağını söyledi.

Metal işleme ve teknolojileri ile ilgili tüm yenilikleri ve gelişmeleri tek bir çatı altında toplayarak sektörü uluslararası bir platformda nitelikli alıcılarla buluşturacak olan MAKTEK AVRASYA Fuarı Takım Tezgahları, Metal İşleme Makineleri, Kaynak Kesme, Delme Teknolojileri, Kalite Kontrol ve Test Cihazları Fuarı’na katılmak ve detaylı bilgi edinmek için www.maktekfuari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1067

Yazan - Kas 21 2011. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı