KONMAK Fuarı Tüyap Konya’da açıldı!

TÜYAP Konya Fuarcılık A.Ş. tarafından TİAD Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliği, TİKA Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, Konya Ticaret Odası, Konya Sanayi Odası ve Makine Mühendisleri Odası Konya Şubesi ve KOSGEB’in sağladıkları değerli destekler ile 26 – 29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan KONMAK 2012 Konya 9.Uluslararası Metal İşleme Makineleri, İSKON ve KONELEX 2012 Fuarları 26 Nisan 2012 Perşembe günü saat  12.00’de Konya Valisi Sayın Aydın Nezih DOĞAN, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir AKYÜREK, Konya Sanayi Odası Başkanı Sayın Tahir BÜYÜKHELVACIGİL, Konya Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK yurtiçi ve yurtdışından gelen çok sayıda davetli ve basın mensuplarının da katıldığı bir törenle  KTO – TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi’nde açıldı.

Redüktör dergiside fuarda stand açarak okuyucuları ile buluşuyor. Redüktör dergisi, fuar ziyaret ve katılımcılarına özel abonelik imkanları sunuyor. Konmak fuarında redüktör dergisine fuara özel ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

Sürekli gelişen sanayisi ile Anadolu’nun üretim üssü ve ülkemizin KOBİ Başkenti konumunda bulunan Konya’da tarımdan, otomotive, makine sanayinden ayakkabıya kadar 80 farklı konuda üretim yapılmaktadır. İlimizde Anadolu’nun üretim değerlerinin yükseltilmesine öncülük etmesi hedefi ile yıllardır düzenli olarak hazırladığımız Fuarlar tüm bölge sanayicisi için büyük önem taşımaktadır.

Sektöründe bölgesinin en önemli ve en kapsamlı buluşması haline gelerek “Uluslararası Fuarlar” takvimine giren KONMAK 2012 Fuarının sektörünün Marka Fuarı haline gelmesinde başta Konya olmak üzere bu bölgenin sanayide ki ağırlığı da etkili olmuştur. Öyle ki, Değirmen makineleri üretiminde ülkemizde sektörün lideri, metal işleme makinelerinde Türkiye pazarının %70’ine, Tarım makinelerinde %65’ine, Araç üstü ekipmanda %75’ine sahip olan ilimizde gerçekleştirilen söz konusu Fuarlarımızın,  Konya’nın metal işleme sektöründeki gücü ile her daim önemini koruyacağı ve istikrarlı büyümesine önümüzdeki yıllarda da devam edeceği inancındayız.

İnter motor firması KONMAK fuarında yeni nesil Üç Fazlı Yüksek Verimli Motor olan IE2/EFF1 modelini ziyaretçilere tanıtıyor. Türk sanayisinin güç oluşturma ve kontrolünde giderek yükselen firmalarından olan İnter Motor, Üç Fazlı Yüksek Verimli Büyük  Motor ürünü ile ilgi topladı.

Konmak fuarında ilgileri üzerine çeken bir diğer marka ise UNITEC Makina oldu.Tsugami  CNC  ürünü fuar ziyaretçilerinin beğenizini kazandı. UNITEC Makina fuar ziyaretçilerine, Emco CNC torna tezgahlarınıda sundu.

Türkiye’nin önde gelen takım tezgahları tedarikçisi olan Bimaksan, KONMAK fuarındaki standı ile Türkiye pazarına sunduğu ürünlerini sergiliyor. Özellikle torna ve işleme merkezleri arayışında bulunan firmalar için Bimaksan makinalarını yakından incelemek için güzel bir fırsat.

Dünyanın en kaliteli soğutma sıvıları ve kesme yağları üreticisi olan Blaser Swisslube KONMAK fuarına katılarak Anadolu sanayisine verdiği önemi birkez daha göstermiş oldu. Metal işleme sektöründe sıvı çözümleri ile söz sahibi olan Blaser Swisslube KONMAK fuarında tüketicilerini  misafir ediyor.

Konmak fuarı ülkemizde ve yurtdışında metal işleme konusunda önemli bir marka haline gelmiştir. Bu markaya inanan firmalarında fuara yaptıkları yatırımların her geçen yıl arttığını görüyoruz. Her yıl katılımcı firmalarımızın standlarında çok ciddi özellikte – yatırıma yönelik makinelerin sergileniyor olması fuarımızı local bir fuar olmaktan çıkarıp uluslararası arenada yerini almasını sağlamıştır.

Metal İşleme, İstifleme – Depolama- Lojistik ve Elektrik – Elektronik sektörlerindeki dünya markalarının görkemli buluşmasına ev sahipliği yapan fuarlar 22 ülkeden 378 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile toplam 30.000m2 alanda gerçekleştirilerek, 4 gün boyunca 756 markanın 2.000’nin üzerindeki makine ve malzemesi ile üretim süreçlerine ilişkin yenilikler ve teknolojik gelişmeleri yurtiçi ve yurtdışından gelecek ziyaretçilerin beğenisine sunacaktır.

KONMAK, KONELEX ve İSKON Fuarları, 26 – 27- 28 Nisan 2012 tarihlerinde 10:00 -19:00,  29 Nisan 2012 Pazar günü ise 10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2092

Yazan - Nis 26 2012. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı