İmalat Sektörlerinde Kolaylık Sağlayan Kaplin

REXNORD-VİVA ELASTOMERİK KAPLİN

BAKIM İHTİYACI OLMAYAN, MONTAJ KOLAYLIĞINDA DEVRİM YARATAN, ORTADAN İKİYE AYRILABİLEN  BASİT AMA SON DERECE ETKİLİ BİR KAPLİN TÜM BAKIM VE TASARIM PERSONELİNİN HİZMETİNDE.

Güç aktarım sistemlerinin seçiminde  çoğu zaman en son gündeme gelen ve piyasa koşullarında sadece basit bir bağlantı elemanı olarak görülen kaplinin seçiminde ve uygulamasında  yapılan hatalar  birçok sistemin ve pahalı ekipmanın  hasar alması yanında marka imajlarına da çok büyük zararlar vermektedir.  Günümüz koşullarında en ufak bir duruşun veya aksamanın son derece pahalı bedellere neden olması güç aktarımı sırasında herhangi bir sıkıntının yaşanmamasını gerektirir.  Genellikle işletme koşullarının baskısı nedeni ile hatanın kök nedeni aranmadan hasar alan  ekipmanlar  aynı modeller ile  yenilenir. Bu da aynı hatanın sürekli olarak tekrarlanması ve maliyetlerin sürekli olarak artması demektir.

BU OLUMSUZLUKLARI ÖNLEMEK İÇİN;

REXNORD  özellikle kaplin ve kavramalar konusundakı  100 yıllık deneyimi ile geniş üretim yelpazesine üretan  tabanlı 4. Nesil viva kaplinleri de bu ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmiş ve piyasanın hizmetine sunmuştur.
“Rex-viva” kaplinin geliştirilmesindeki ana amaç dişli , yaylı ve pernolu   kaplinlerdeki yağlama, bakım,  montaj  ve kontrol zorluklarından makina bakımcıları kurtarmak, işletmede sürekliliği ve güvenilirliği sağlamaktır.

Özellikle montaj ve vibrasyon problemi olan yerlerde kullanılmak üzere motor ve ekipmanı (dişli kutusu,pompa,fan) yerinden oynatmadan çok hızlı bir şekilde monte-demonte edilebilen, ayrıca çok hassas kaplin ayarı gerektirmeyen bir ürün olması kullanımda işletmeye büyük faydalar sağlamaktadır.
Pratik kullanımının yanısıra yağlama ve bakım ihtiyacı olmadığından dikey amaçlı kullanımlarda özellikle tercih edilmektedir.
Doğru şekilde kompozisyonlanmış Üretanın üstün elastik ve mukavemet özelliklerinden dolayı darbeli çalışan sistemlerdeki şok yükleri ve vibrasyonu emmesi de motor ve ekipmanların ömrünü uzatmakta ve bakım maliyetlerini azaltmaktadır . Kesintisiz çalışan sistemlerde,kaplin değişimi sebebiyle uzun süreli duruşlara gerek kalmaması (elastik eleman değişim süresi max 5-6 dakikadır) sistem verimliliğini artırmakta ve “REX-VIVA” kaplin kendini kısa sürede     amorti  etmektedir.

VIVA KAPLİNLERİ PİYASADAKİ DİĞER ÜRÜNLERDEN ÜSTÜN KILAN  BAŞLICA ÖZELLİKLERİ İSE

•    Ph2-12 ARALIĞINDA SORUNSUZ ŞEKİLDE HİZMET VEREBİLMESİ.

•    ŞOK DARBE YÜKLERİ EMEREK YATAK ÖMÜRLERİNİ UZATMASI. VIBRASYON YALITIMINI SAĞLAMASI

•    ATEX (EXPROOF) SERTIFIKASYONUNA SAHİP ELASTOMER TABANLI BİR ÜRÜN OLMASI NEDENİ İLE  YANGINA NEDEN OLMAMASI, KIVILCIM SIÇRATMAMASI.

•    SADECE GORSEL KONTROL İLE HASAR ALIP ALMADIĞININ  KONTROL EDİLEBİLMESİ VE DEĞİŞİMİNİN UZMANLIK GEREKTİRMEMESİ SAYILABİLİR.

BÜRKE LTD. ŞTİ.
TEL:312-3544779-80
EMAİL-info@burke.com.tr


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1115

Yazan - Kas 22 2011. Kategori Haberler, Kaplin. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı