Her sisteme uyarlanabilen ısıtma sistemi kontrolü “Kaskad”

Isıtma ve basınçlı kaplar sektörünün öncüsü olan ERENSAN yarım asırlık tecrübesini, piyasaya sunduğu yeni ürünlerini “Performans, Yenilik ve Liderlik”  konulu seminerinde tanıttı.

Erensan’dan yenilikçi çözümler

Isıtma ve Basınçlı kap sektörünün öncü markası Erensan Isı Cihazları Pazarlama ve Servis AŞ’nin tarafından düzenlenen “Performans, Yenilik ve Liderlik”  seminerinde, sektördeki yenilikler tartışıldı. Erensan’ın sergilediği yeni ürünleri  Eurowall, TR C, Ecomax ve Euromatic Kaskad Kontrol Paneli, Kombine Enerji Çevrim Santrali, Marine Sistemlerinin tanıtıldığı seminer sektörde büyük ilgi gördü.

Isı sektörüne ait en son yeniliklerin ve üretim tekniklerinin mercek altına alındığı “Performans, Yenilik ve Liderlik”  seminerinde yüksek verimli sergilenen Eurowall, TR C, Ecomax ve Euromatic Kaskad Kontrol Paneli büyük ilgi gördü.

Yenilikçi ve yüksek performans ürünlerin Sektöre yöne vereceğini belirten Erensan Genel Müdürü Efkan Çeviker, “Enerji pahalı olduğu için, ekonomizörler, atık ısı kazanları her geçen gün çok daha fazla önem kazanıyor.  Bugün yatırımcılar hem kendi elektiriğini üretebildiği gibi fazlasını ürettiği takdirde bunu devlete satabiliyorlar da. Bu nedenle firmalar doğru yatırıma odaklanarak enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimine yöneliyorlar. Tecrübe ve yenilikçiliğimiz ile Erensan Kombine Enerji Çevrim Santrali, Marine Sistemlerimiz ile Türk sanayisi ve denizcilik sektörüne hem rekabet gücü katacak hem de ülkemiz kazan sektörünün de bu yönde çaba içine girmesine teşvik edecek çözümler ürettik.”

 

Avrupa’dan Ortadoğu’ya kadar dünyanın 72 ülkesine ihracat yapan Erensan, Eurowall, TR C, Ecomax ve Euromatic Kaskad Kontrol Paneli ürünlerinin yurt dışı taleplerini karşılamak amaçlı 10 milyon dolarlık yatırım yaparak Yozgat fabrikasının yıllık üretim miktarını 6 bin tona

 

Toplam verimlilik ön planda

Toplam verimlilik esası göz önünde tutularak ağır işletme şartları, uzak lokasyonlarda ulaşabilirlik imkanları dikkate alınarak dizayn edilen;  Kombine Enerji Çevrim Santrali kendi enerjisini fuel oil veya doğal gazdan üreten tüm tesislerde enerji maliyeti %30 azalmakta, verimliliğini arttırmaktadır. Amaç yalın buhar elde etmek değil buhar türbini standartlarına uygun, yüksek basınçta kızgın buharın sisteme geri verilmesi ile enerji elde etmek. Kazanlar hem fuel-oil hem doğal gaz ile üretim yapabilmekte ve fuel-oil’den bir günde doğal gaza geçiş yapabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

 

Daire başına 100 TL tasarruf sağlayan “EUROWALL”

Erensan ArGe birimi tarafından geliştirilen ve yüzde 109 performansla çalışan yer ve duvar tipi kendinden yoğuşmalı kazan Eurowall, merkezi ısıtmada çığır açan yepyeni bir ürün.  Verimliliği açısından günümüzün en verimli merkezi ısıtma kazanı olan EUROWALL ile binalar, yüzde 30’a varan doğalgaz tasarrufu gerçekleştirebilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kendinden yoğuşmalı kazan “TR C”

Türk mühendislerince geliştirilen TR C serisi, Türkiye’nin ilk kendinden yoğuşmalı yer tipi kazanları. Isı elde etmek için doğalgazın üst ısıl değerini kullanan bu kazanlar, buharlaşma ısısından faydalanarak yüzde 100’ün üzerinde verim sağlayabilmekte. Doğalgazı yüksek verimli kullanarak yakıt ekonomisi sağlayan TR C serisi yoğuşmalı sıcak su kazanları hem çevre hem de cüzdan dostu.

 

 

 

 

 

Baca gazından enerji geri kazanım “Ecomax”

Gaz kazanları için yoğuşmalı ekonomizör Ecomax gaz yakıtla çalışan kazanda baca gazlarındaki gizli ısı formunda bulunan enerjinin büyük kısmının geri kazanımını mümkün hale getiriyor. Krom-nikel-molibden çelik olmak üzere yüksek kaliteli malzemelerden üretilen Ecomax, bir asit ortamında bile mümkün olabilecek en iyi korozyon direnci özelliklerine sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

Her sisteme uyarlanabilen ısıtma sistemi kontrolü “Kaskad”

Çok değişkenli ısıtma ihtiyaçları için opsiyonel versiyonlar tanıyan Euromatic Kaskad Kontrol Paneli, bu yönüyle enerji verimliliği açısından önemli ekonomik avantajlar sağlıyor. Data bus iletişimi ile haberleşebilen paneller, ısıtma sistemine uzaktan müdahale etme fırsatı ile yenilikçi yönünü ortaya koyuyor.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=139

Yazan - Haz 30 2011. Kategori Haberler, Makine, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Her sisteme uyarlanabilen ısıtma sistemi kontrolü “Kaskad””

  1. bilgilendirme için teşekkürler.

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı