HATTAT TRAKTÖR Avrupa’da Pazar Liderliğine Göz Dikti

Türkiye’nin lider yerli traktör üreticisi Hattat Traktör, Avrupa pazarında hızlı büyümesini sürdürüyor. Yüzde 100 yerli sermaye, Türk mühendisler ve Türk yan sanayi üretimi ile Çerkezköy’de 2002 yılında traktör üretimine başlayan Hattat Tarım, A 110 serisi ile Avrupa’da kazandığı   “Yılın Traktörü ve Yılın Tasarım” ödülünü iki yıl üst üste egale etti. Hattat Tarım 100 Beygir Gücü’ndeki Hattat marka traktör ile Avrupa’nın önemli traktör fuarı “ Szekkuttas Fuarı”nda da yine kategorisinde birinci oldu.

Hattat Holding bünyesinde 2002 yılında traktör yatırımına start veren Hattat Tarım, Türkiye ve Avrupa’da hızlı yükselişini sürdürüyor. Avrupa’dan Latin Amerika’ya Asya’dan Ortadoğu’ya 22 ülkeye yaptığı ihracat ile yerli traktör yatırımında ihracat şampiyonu olan Hattat Tarım, Avrupa’da arka arkaya ödüller kazanıyor.

Hattat Tarım’ın 2010 yılında Avrupa’da “Yılın Traktörü ve Yılın Tasarımı” ödülünü alan A110 Serisi Traktörü, Avrupa’nın Macaristan’da düzenlenen en önemli fuarı  “ Szekkuttas  Fuarı”nda da görücüye çıktı.

150 binden fazla Avrupalı çiftçinin katıldığı ve uluslararası markaların yer aldığı fuara katılan Hattat Traktör, düzenlediği tanıtım gösterisi ve çiftçilerle bire bir yaptığı deneme sürüşlerinden yine tam not aldı.

2010 yılında Avrupa’da yılın Traktör ve Tasarım Ödülü, 2011 Yılında da İrlanda da Pulluk Şampiyonu olan Hattat Traktör Macaristan’dan da yine birincilikle döndü.

Hattat Tarım, 2007 yılında Hattat markasıyla ve tamamen yerli üretimiyle traktör sektörüne girdi. Ekonomik krize rağmen 5 yıl gibi kısa sürede 19 farklı model çıkartarak traktör sektöründe bir ilke imza atan Hattat Tarım,  Hattat Traktör’ün yanı sıra Valtra ve Ferrari markaları ile çiftçilere ulaşıyor. 2009 yılından bu yana ihracat yapan Hattat Traktör, Avrupa’ya ise Hattat, HTT ve Pol-Mot marka traktörlerin satış yapıyor.

Çerkezköy’de 200 bin m2’lik tesislerde Türkiye’nin en büyük otomotiv yan sanayi fabrikası Hema Endüstri A.Ş ile birlikte traktör üretimi gerçekleştiren Hattat Tarım,  2007’de de kendi ismi ile Hattat Traktör markasının üretimini başlattı. Otomatik boyahane, robotlu montaj ve test makineleri ile yüksek teknoloji kullanılarak üretim yapabilen 20 bin kapasiteli fabrikada, 50 beygir gücünden 102 beygir gücüne kadar tüm opsiyonları ile birlikte 209 model traktör üretiliyor.  

Bu haberin pdf formatını aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

Sayfa 62 PDF

Sayfa 63 PDF


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2931

Yazan - Eyl 23 2012. Kategori Firma Haberleri. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı