Güç Aktarım Organları Sektör Raporu

Bir tahrik sisteminden sağlanan hareket ile parçaları veya kısımlarının en az biri hareket eden ve belli bir uygulama amacıyla bir araya getirilmiş olan parçalar topluluğu makine olarak tanımlanmaktadır. Bu tanımda güç aktarma organlarının yeri, tahrik sisteminden hemen sonra gelmektedir. Makinelerin tamamına yakın kısmı tahrik sisteminin sağladığı hareketi güç aktarma organları ile diğer aksamlarına iletmektedirler.

Güç aktarma organları ile hareket bazen, kaplin ve kavramalarda görülebileceği üzere, tahrik sisteminden alındığı gibi bazen de redüktörler vasıtasıyla hızı, yönü, torku vb. diğer özellikleri istenilen şekilde değiştirilerek sisteme aktarılmaktadır.  Bu kritik parçalar ile tahrik sisteminden alınan hareket, transmisyon milleri, kaplinler, kavramalar, redüktörler vasıtasıyla ihtiyaç duyulan noktaya iletilmektedir.

Güç Aktarma Organları Sektör Raporunu incelemek için buraya tıklayınız>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2048

Yazan - Nis 9 2012. Kategori Haberler, Makaleler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı