Framo Morat, Türkiye’de Şirket Kurdu

FRA_IF_ Compacta AG 160_Pressebild_208x365

Şirket 100 yılı aşkın süredir dişliler, sonsuz dişli setleri ve tahrik çözümleri üretiyor. Kaynağını Kara Orman bölgesinin “Gear Valley” bölgesinden alan ürünleri Almanya’da üretilmiş.  Standart ürün gamlarının yanı sıra plastik enjeksiyon kalıplama ile imal edilen isteğe özel birçok teknik parça ve özelleştirilmiş tahrik çözümlerini tasarlayıp hayata geçiriyorlar.

İstanbul merkezli Framo Morat Türkiye Ltd. resmi olarak 4 Nisan 2015 tarihinde kuruldu. Franz Morat Group, ABD, Hollanda ve Polonya’nın ardından Türkiye’de de bir bağlı şirket kurarak uluslararası pazarlara olan ilgisini gösterdi.
Framo Morat, bugüne kadar Türkiye pazarında şirkete bağlı olmayan bir satış ortağı tarafından temsil ediliyordu. Şirket, satış ortaklarının eski hissedarlarından olan ve kurumda satış yöneticiliği görevini yürüten Cem Ünlü ile anlaşarak hem Franz Morat Group ürünlerini tanıyan, hem de Türkiye pazarı hakkında derin bilgi sahibi olan deneyimli bir yöneticiyi ekiplerine kattı.

İstanbul merkezli bir şirket olmanın yanı sıra çoğunlukla Türkiye’nin batısında bulunan müşterilere daha hızlı ürün temin etmek adına Bursa’da bir depolama alanı da kiraladı. Bursa ile Ege kıyıları arasında kalan bölgenin idaresini yürüten İzmir merkezli satış ofisi, bir yandan büyük müşterilerine yakın olmalarını sağlarken, diğer yandan ekonomik açıdan oldukça önemli olan bu bölgede varlığını sürdürmelerine yardımcı oluyor.

Tahrik teknolojisi pazarının en hızlı büyüdüğü ülkelerden biri olan Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ile MENA ülkeleri (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) arasında bir köprü görevi görmesi açısından büyük bir öneme sahip.

Hafif ve ağır sanayi (tekstil, otomotiv, kimya, makine ve elektronik ürünler) Türkiye’nin özellikle batı bölgelerinde yoğunlaşmış olup, GSYİH’nin yaklaşık %25’lik bölümünü oluşturmaktadır. OECD’nin 2015 ve 2016 yıllarına yönelik ekonomik tahminlerine göre, Türkiye’nin GSYİH artış hızında üst sıralarda yer alarak %3,2 ila %4,0 arasında bir büyüme oranı yakalayacağı öngörülmektedir. 2014 yılında Almanya Dış İşleri Bakanlığı tarafından yapılan ve Almanya’nın Türkiye’nin en önemli ticari ortağı olmayı sürdüreceği tahmininde bulunan bir araştırma da bu öngörüleri kuvvetlendirmektedir.

Türkiye, 2014 yılında Framo Morat’ın en büyük yedinci pazarı. Şimdiye kadar daha çok planet dişli ve “Compacta” serisi delik milli motorlar satın alıp, bu ürünleri biçimlendirme birimleri, makas presler veya işleme sistemlerinde kullanan pek çok büyük müşterisi ile olan iş ilişkileri, yıllar içinde önemli gelişme göstermiş. Şu anda, şirketin yeni müşteriler kazandırabilecek birçok ilginç ve ümit verici proje üzerinde araştırma ve çalışmaları devam ediyor.

Framo Morat Türkiye’nin sunduğu ürün yelpazesi, Franz Morat Group’un tüm ürün portföyünü kapsıyor. Bu ürünlerin arasında çoğunlukla müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanan dişlileri, rotor millerini, sonsuz dişli kitlerini, tamamen monte edilmiş tahrik çözümlerini ve teknik plastiklerden imal edilen enjeksiyon parçalar ile alt grupları sayabiliriz.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4465

Yazan - Eyl 16 2015. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı