Evam’ın Yeni CEO’su Bülent Demirkurt oldu

1457957885_Evam_CEO_Bulent_Demirkurt_400x600

Türkiye’nin en büyük “gerçek zamanlı, hızlı ve büyük veri analizi platformu” şirketi olan Evam’ın CEO’luk görevine 1 Mart 2016 tarihi itibariyle Bülent Demirkurt getirildi.

IBM Türkiye’de 25 yılı aşkın süre görev yapan Bülent Demirkurt, telekomünikasyon, bankacılık, sigortacılık, perakende ve ulaşım sektörlerinde birçok başarılı projeye imza attı. IBM Türkiye’de 1989 yılında sistem mühendisi olarak göreve başlayan Demirkurt, donanım ve yazılım ürün yönetimi, bilgi teknolojileri mimarlığı, müşteri ilişkileri yönetimi, satış yöneticiliği gibi çeşitli görevleri sonrasında 2010-2015 yılları arasında satış direktörü olarak IBM Türkiye Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüttü. Demirkurt, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve London Business School mezunudur.

Evam’ın kurulduğu tarih olan 2010 yılından bugüne kadar genel müdür olarak çalışan Okan Karaduman ise görevini Bülent Demirkurt’a devretmesinin ardından, Intellica İş Zekası Çözümleri CEO’su olarak görevine devam edecek.

Okan Karaduman, atamayla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:
“Intellica bünyesinde 2010 yılında kurduğumuz Evam’la, başta finans, telekomünikasyon, perakende ve e-ticaret sektörlerine olmak üzere, firmaların müşteri davranışlarını anında aksiyona dönüştürebilecekleri bir platform sunuyoruz. Evam, bugün 8 ülkede, 34 farklı firmada kurulu olup, yaklaşık 215 milyon tüketiciye dokunmaktadır. Geldiğimiz bu büyüklükle, her gün büyük bir hızla akan yaklaşık 12 milyar işlemi takip ederek ticari aksiyonlara dönüştürüyoruz. Evam aslında born-global yani küresel doğmuş bir yazılım. Hedefimiz, global bir partner ağı yaratmak ve Evam’ı Türkiye’den çıkan, dünyadaki büyük firmalara hizmet veren global yazılım firmalarından birisi haline getirmek. Bu kapsamda CEO’luk görevini devralan Bülent Demirkurt’un önümüzdeki dönemde Evam’ı bir dünya markası haline getireceğine inanıyor ve kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum.”


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5558

Yazan - Mar 21 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı