Endüstriyel Parça ve Yüzey Temizliği Ana Fuarı

10. Uluslararası Endüstriyel Parça ve Yüzey Temizliği Ana Fuarı 23-25 Ekim 2012 Stuttgart

Optimize edilmiş parça ve yüzey temizliği için temiz çözümler ve yüksek uzmanlık bilgisi

 

Neuffen – 23 ila 25 Ekim 2012 tarihleri arasında Stuttgart fuar alanında 10. part2clean’de yaklaşık 230 katılımcı üretim sanayi, bakım ve yeniden imalat alanında optimize edilmiş parça ve yüzey temizliği için ürünlerini ve hizmetlerini tanıtacaklar. Bu alanda dünya çapında en kapsamlı olan bu hizmeti tamamlayıcı olarak ilk kez iki dilde (Almanca – İngilizce) gerçekleştirilen parts2clean uzmanlık forumu uygun maliyet, eko-verimlilik ve yeniden üretilebilir endüstriyel parça temizliği hakkında değerli uzmanlık bilgisi sunmakta.

Yapı parçalarının ve yüzeylerin temizliği, pek çok sektörde öngörülen, üretimde yerine getirilmesi ve dokümanlanması gereken kalıntı kir değerleri olarak tanımlanan bir kalite ölçütü haline gelmiştir. Küresel, gittikçe kızışan rekabet ortamında üretim alanında faaliyet gösteren şirketler ve aynı zamanda bakım ve yeniden hazırlama sektörü için bu talepleri mümkün olduğu kadar düşük maliyetle ve ekolojik açıdan verimli bir şekilde karşılamak esastır. Bunu gerçekleştirmek ise hem karmaşık temizlik görevlerinde hem de yağ alma, çapak alma, kalıntı kir kontrolünde ancak ihtiyaca göre ayarlanan çözümlerle mümkündür. Bu çözümleri, 23 Ekim – 25 Ekim 2012 tarihleri arasında Stuttgart fuar alanında gerçekleştirilen 10. parts2clean 230 katılımcıları sunmaktadır.

Tüm alanlarda yenilikler ve gelişimler

Bu fuarda endüstriyel yapı parçalarının ve yüzeylerin üretim zincirinde dünya çapında en kapsamlı, sektörleri ve malzemeleri kapsayan ürün yelpazesi sunulmaktadır. Fuara katılan şirketler tüm alanlarda birçok yenilikleri ve gelişmeleri takdim edeceklerdir. Odak noktası daha yüksek süreç güvenliği, ekonomiklik ve çevreye duyarlılık sağlayan çözümlerdir. Böylece sistem teknolojileri alanında temizlik sistemlerinin enerji bakımından verimli bir şekilde işletilmesini mümkün kılan ve aralarında “yeşil” ultrason jeneratörünün de bulunduğu çeşitli çözümler takdim edilecektir. Katılımcılar birçok sektör için önemi gittikçe artan, temizliğin kontrolü ve dokümanlanması görevi için de yenilikler sunmaktalar. Bunların arasında örn. kalıntı kir analizlerini VDA 19’a göre ilk defa üretime entegre bir şekilde gerçekleştirmenin mümkün olduğu kompakt bir inline ölçme sistemi de bulunmaktadır. Katılımcılar, temizlik araçları, havuz izlem ve havuz bakımı kategorilerinde de aynı şekilde örn. yenilenen hammaddelerden üretilen temizleyiciler, verimli süreç sistemleri, atık su geri kazanımı ve sıvıdaki konsantrasyon ölçüm cihazları gibi yenilikler sunmaktadır. Temizlenmiş yapı parçalarının ve yüzeylerin, korozyon koruyucu, koruyucu ve ambalajlarını ekonomik açıdan verimli bir şekilde çözmek için de aynı şekilde yenilikçi çözümler tanıtılacaktır.

İki dilli parts2clean uzmanlık forumu – Öğrenmeye değer bilgi

Ana fuarın en çok öne çıkan etkinlikleri arasında uzmanlık forumu yer almaktadır. “Endüstriyel yapı parçaları ve yüzey temizliği konusunda büyüyen uluslararası bilgi ihtiyacını da karşılamak için bu sene uzmanlık forumunu ilk defa iki dilde yürütüyoruz. Almanca ya da İngilizce gerçekleştirilen konferanslar simultan olarak tercüme edilecek”, diye bildiriyor, organizatör fairXperts GmbH’nın Genel Müdürü Hartmut Herdin. Uzmanlık koordinasyonu Frauenhofer Allianz Temizlik Teknolojileri tarafından sağlanan program, çok farklı konularda değerli bilgiler sunuyor. Böylece ilk günün bir oturumunun konferansları temizlik teknolojisinde verimlilik ve maliyet konusunu ele alıyor. Burada “bir temizlik ne kadara mal olabilir?” gibi sorular da cevaplandırılıyor. Konferansların ikinci bölümünde PVD kaplamalarının temizliği ve görsel endüstri için örnek süreç çözümleri takdim ediliyor. İkinci gün ilk oturumun dört konferansı “Temizlik Analitiği – Yöntemler ve Sistemler” konusu ele alıyor. Öğleden sonraki konuşmalarda özel yöntemler ve uygulamaları konu ediliyor. Burada örn. yüksek basınçla temizlik ve atmosfer basıncı temizliği kombinasyonu, iletken plakalar ve elektronik üretiminde plazma temizliği, ışıkla parça temizliği ve hassas mekanik ve mekatronik ürünlerin seri üretiminde CO2 kar püskürtme tekniği tanıtılıyor. “Temizlik araçları ve korozyon koruması” fuarın üçüncü gününün ilk konferans bölümünün odak noktasını oluşturuyor. Burada “geçici korozyon koruması için alışılmış test yöntemleri, sonuçların değerlendirilmesi, günlük uygulama için sonuçlar” ve “üretim zincirinde temizlik ve temizlik araçları, farklı araç sistemlerinin anlamları, uygulamada kullanım örnekleri” konu ediliyor. Fuarın üçüncü gününde öğleden sonraki konferansların ağırlık noktasını VDA 19’un gözden geçirilmesi oluşturuyor – VDA 19’un yedinci yılında tecrübeler, geri bildirimler, bir otomobil tedarikçisinin, bir otomobil üreticisinin ve bir temizlik hizmeti sunucusunun bakış açısından gözden geçirme ihtiyacı konu ediliyor. parts2clean uzmanlık forumuna katılım ziyaretçiler için ücretsizdir. Tüm program ve diğer bilgilere www.parts2clean.com adresinden ulaşabilirsiniz. Uluslararası Endüstriyel Parçalar ve Yüzey Temizliği Ana Fuarı 23 Ekim-25 Ekim 2012 tarihleri arasında üç gün boyunca saat 9.00’dan 17.00’a kadar açıktır.

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayınız>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2913

Yazan - Eyl 23 2012. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı