Dişsan Çimento, Beton ve Madencilik Sektörü Redüktörleri

Türkiye’de 50’nin üzerinde çimento fabrikası, çok sayıda beton santrali ve maden tesisi bulunmaktadır. Birçok sektör gibi bu sektörlerin de kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır.

Çimento-beton ve maden tesisleri için süreklilik çok önemlidir. Dolayısıyla bu tesisler kurulurken işleyişi direkt olarak etkileyecek faktörlerin seçimine özen gösterilmelidir. Redüktörler de bu tesislerin konveyör, elevatör, değirmen, soğutma kulesi ve helezon gibi birçok alanında bulunan ve işleyişi direkt olarak etkileyen en önemli unsurlarındandır. Bu sektörlerde kullanılan redüktörlerden beklenen en önemli iki teknik unsur, redüktörün arıza çıkarmaması ve olası arızalarda ise sorunun en kısa sürede çözülmesidir.

Tesiste kullanılacak redüktörlerin seçimi, tesisin çalışma şartları göz önünde bulundurularak, redüktörün çalışacağı uygulama, dur-kalk sayısı vb. gibi faktörler ele alınarak yapılmalıdır. Her ne kadar kaliteli ürün kullanılırsa kullanılsın seçimi düzgün yapılmayan redüktörden verimli bir çalışma beklenemez.

Üretim teknolojisi ve bilgi birikimi açısından Türkiye’nin sayılı firmalarından olan Dişsan Redüktör

buy-levitra-usa.com

, mikser redüktörleri, konveyör redüktörleri, elevatör redüktörleri, helezon redüktörleri ve değirmen redüktörleri ile bu sektörlerin tüm redüktör ihtiyacını karşılayabilmektedir.

Dişsan, gelişen teknoloji ile beraber son yıllarda kullanımı sıklaşan planet sistemli çift milli mikser (twinshaft) redüktörlerini de imalatına katarak sektörün ihtiyaçları doğrultusunda ürün gamını genişletmiştir. Diğer modeller gibi bu redüktörler de, CNC tezgâhlarda yüksek kalitede ve hassasiyette, ağır şartlarda çalışmaya elverişli olarak imal edilmektedir.

Büyük elevatör ve konveyörler için helis alın dişlili, paralel milli DA serisi ya da helis konik dişlili DK serisi redüktörlerle bu sektörün ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Motorlu redüktör istendiğinde DZGM / DMA ve DGM serisi redüktörler sunulmaktadır. Ayrıca DG serisi mile geçme motorsuz redüktörler de konveyör sistemleri için en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Değirmen redüktörleri olarak da DA serisi paralel milli redüktörler kullanılmaktadır. Mikser redüktörleri olarak tek milli mikserlerde DMA serisi, çift milli mikserlerde planet serisi olan DKP serisi, panmikserlerde ise DKL serisi kullanılmaktadır.

Dişsan, ayrıca şase üzerinde girişinde hidrolik kavrama ve motorlu; çıkışında elastik kavramalı komple çözümler sunabilmektedir.

Çalışma koşullarına göre redüktöre, yardımcı tahrik, yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmektedir. Kilitli redüktörler, elevatör ve eğimli bantlı konveyörlerde kullanılarak ayrıca kilit kullanmaya gerek kalmadan geri dönüşü önleme sorununu sağlamlığından ödün vermeden ekonomik ve pratik olarak çözümlemektedir.

Dişsan Çimento-Beton-Madencilik Redüktörlerinin Avantajları:

  • Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlüdür.
  • Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışır.
  • Yardımcı tahrik, özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlar.
  • Arzu edildiğinde motor, hidrolik kaplin, redüktör, elastik kaplin takım olarak komple çözüm de sunulmaktadır.

Kavrama Çözümleri:

Dişsan, müşterilerine komple çözümler sunmak amacıyla, kavrama imalatı da yapmaktadır.

Kavramalar, güç aktarım sistemlerinin önemli elemanlarıdır.  Kavramalar, motor ile redüktör veya redüktörle iş makinesi arasında bağlama elemanı olarak kullanılmaktadır.

Dişsan Hidrolik Kavramalar:

Motorla redüktör arasında kullanılmaktadır. Yük altında kalkış yapması gereken işletmelerde elektrik motorunun zorlanmadan yol almasına ve çalışma devrine yükselmesine yardımcı olur. Özellikle sık duruş kalkış yapan işletmelerde darbesiz ivmelenme sağlayarak kırılmaları önler, işletmenin ömrünü uzatır. Hidrolik kavrama titreşimleri kendi bünyesinde söndürür ve işletmenin sessiz çalışmasını sağlar.

Dişsan DHK model hidrolik kavramalar, elastik kavramalı ve v-kayışı kasnaklı olmak üzere iki tipte üretilmektedir. Kavrama gövdesi alaşımlı alüminyum dökümden; pervane göbeği ve elastik kavrama gövdesi C45 imalat çeliğinden imal edilmektedir. 1500 devirde 250 kw’a kadar üretim yapılmaktadır.

Dişsan Elastik Kavramalar:

Elastik Kavramalar motorla redüktör veya redüktörler iş makinesi arasında kullanılan bağlantı elemanlarıdır.

Elastik kavramalar iki mil arasında belli orandaki açısal sapmaları tolere ederek tahrik sistemi elemanlarını korur. Kavramanın elastik takozları titreşimleri kendi bünyesi içinde söndürerek kırılmaları önler ve işletmenin sessiz çalışmasını sağlar.

Dişsan DYHK model elastik kavramalar, C45 imalat çeliğinden bütün yüzeyleri işlenmiş olarak imal edilmektedir. Elastik takoz malzemesi olarak, sürtünmeye ve darbelere çok dayanıklı bir malzeme olan poliüretan elastomeri (Vulkollan) kullanılmaktadır. DYHK model elastik kavramalar 500-80.000 Nm arasındaki momentler için çeşitli boylarda üretilmektedir.

Dişsan, ayrıca tek yönlü kavrama ve dişli kavrama üretimi de yapmaktadır. Dişli kavramalar, düşük devirlerde, küçük hacimde yüksek moment taşımak gerektiği zaman tercih edilmektedir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5868

Yazan - Haz 22 2018. Kategori Redüktör. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı