Bir Yapıştırıcı Bunu Yapabilir Mi?

Dünyanın En Kuvvetli Yapıştırıcısı: 3M Scotch-Weld™ Hızlı Yapıştırıcı

3M’den Scotch-Weld™ Hızlı Yapıştırıcı İle Dünya Rekoru

3M’nin yapıştığını bırakmayan Scotch-Weld™ Hızlı Yapıştırıcı ailesinden PR100 ile yedi otomobil ağırlığındaki forklift tam bir saat boyunca havada asılı kaldı. Guinness Dünya Rekorları Kitabı onayladı: 3M Scotch-Weld™ Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcısı PR100 Dünyanın En Güçlü Yapıştırıcısı

Yapıştığını bırakmayan 3M Scotch-Weld™ ailesinin Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcısı PR100 ile 8,1 metrik ton ağırlığında forklift bir saat boyunca havada asılı kaldı. Bir yapıştırıcının kaldırabileceği en yüksek ağırlığın kanıtlandığı gösteride dünya rekoru kırıldı. Bu yüksek ağırlıktaki forklift tavana iki ucundan çapı 7 cm olan bir vinç askı ile 3M Scotch-Weld™ Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcı PR100 ürünü ile asıldı.

Araç kaldırma işlemi RWTH Aachen Üniversitesi‘nden mühendisler Dr. Markus Schleser ve Jens Schoene gözetiminde gerçekleştirildi ve canlı olarak Alman televizyon programı Terra Xpress’te yer aldı. Rekorun kırıldığı sırada şahitlik yapmak ve rekoru onaylamak için Guinness Dünya Rekorları hakemlerinden Olaf Kuchenbecker de etkinlikte hazır bulundu. Rekor için hazırlanan Alman ekip 8,1 tonluk rekoru kırıp bir önceki rekoru gölgede bırakmak için ciddi bir çaba sarf etti. Ancak asıl işi gerçekleştiren Scotch-Weld™ Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcısı PR100 oldu.

3M, dünya çapında bant ve yapıştırıcı ürünlerinde sahip olduğu uzmanlığı, kazandığı Guinness rekoru ile tekrar vurgulanmış oldu. Rekor ile ilgili 3M Türkiye Endüstriyel Bant ve Yapıştırıcılar Bölümü Pazarlama Koordinatörü Asena Kök; “ Bu rekor denemesinde yapılan uygulama ile 3M Scotch-Weld™ ailesinin Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcısı PR100’ ün ne kadar kuvvetli ve güvenilir olduğu kanıtlanmış oldu. Rekor kırarak gücünü kanıtlayan 3M Scotch-Weld™ ailesi, hem endüstriyel hem de günlük kullanıma uygun vida sebitleme, boru sızdırmazı gibi yüzden farklı ürünü ile tüm kullanıcılar için oldukça ekonomik çözümler sunuyor” dedi.  

Yüksek sıcaklık dayanımı ile her türlü demir, plastik, kauçuk gibi yüzlerce farklı malzeme kombinasyonunu birleştirebilen 3M Scotch-Weld™ ailesi, beş ile on dakika içerisinde kürleniyor, bir saat içerisinde de performansının yüzde seksenine ulaşarak çok kuvvetli bir yapışma sağlıyor. Çok basit ve pratik bir şekilde uygulanabilen 3M Scotch-Weld™ ailesi , koku yaymadan kürleniyor, titreşime ve yüksek ısıya karşı yüksek dayanım sağlıyor. Tüm bu özellikleri ile birleşmesi çok zor, hatta imkânsız olan malzemeleri dahi yapıştırıyor ve kullanıcıya birçok alanda sınırsız uygulama yapabilme imkânı sunuyor.

Büyük bir başarıya imza atarak Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nda giren Scotch-Weld™ Plastik ve Kauçuk Hızlı Yapıştırıcısı PR100, Scotch-Weld™ ürün ailesinin bir üyesi. Bu teknoloji çok pratik, yüksek mukavemetli eklemler gerektiren birçok endüstriyel uygulamalarda cıvata, kaynak, perçin ve vida gibi geleneksel bağlama yöntemlerine alternatif kolay kullanım olanağı sunuyor.

Bu haberi PDF olarak bilgisayarınıza indirmek için TIKLAYINIZ >>

Bu haberin videosunu seyretmek için TIKLAYINIZ>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2543

Yazan - Tem 7 2012. Kategori Endüstriyel Yapıştırıcılar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı