Alüminyum Dünyası Bu Fuarda Buluşuyor!

Alüminyum sektörünün Avrasya Bölgesi’ndeki en önemli fuarı olan ALUEXPO 2011 – 2. Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı 13-16 Ekim 2011 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nin 9-10-11 nolu hollerinde gerçekleştirilecek. 2009 yılında yerli ve yabancı sektörün büyük ilgisiyle karşılaşan, 21 ülkeden toplam 201 katılımcı ve 51 ülkeden toplam 9.229 sektör ziyaretçisinin yer aldığı ALUEXPO Fuarının, global alüminyum dünyasının tamamlayıcı bir platformu olma noktasına gelerek, hedeflenilen ziyaretçi profiline ve geniş bir coğrafi alana ulaştığı görüldü.
Alüminyum, teknik özelliklerinin üstünlügü sayesinde giderek daha çok kullanım alanında ve artan miktarda tüketilmekte olup demir-çelikten sonra en çok kullanılan metal haline gelmiştir. ALUEXPO, ülkemizde şimdiden 4 milyar doları aşan iş hacmi ve planlanan yatırımları ile parlak bir geleceğe sahip olan aluminyum sektörünün uluslararası boyutta bir ihtisas fuarı ihtiyacını karşılamak için tasarlandı.


Alüminyum sektörünün en önde gelen derneği TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği tarafından desteklenen ALUEXPO 2011, katılımcılarına yeni pazarlar, yeni müşteriler kazandırmak; işlerini büyütmek ve uluslararası ilişkilerini geliştirmek; ürünlerini ülkemizin yanısıra komşu coğrafyadaki hedef kitleye tanıtmak; mevcut satışlarını ve iş bağlantılarını koruyup güçlendirmek ve Türk pazarına yatırım yapmak isteyen uluslararası firmalara sektörü tanıtmak açısından yine çok önemli bir platform hazırlayacak.
Uluslararası alüminyum sektörünün önde gelen firmalarının fuarda buluşması ile başta üreticiler, ithalatçılar ve ihracatçılar ve karar vericiler olmak üzere tüm sektör paydaşları, gerçek bir uluslararası iş platformundan faydalanmak amacıyla İstanbul’da ALUEXPO 2011’de bir araya gelecek.
ALUEXPO 2011 Fuarı ile eş zaman ve mekanda TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TMMOB – Metalurji Mühendisleri Odası ve TÜBİTAK – Marmara Araştırma Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilecek. 5.Alüminyum Sempozyumunda yeniden bir araya gelecek olan sektör profesyonelleri ve akademisyenler, alüminyum sektöründeki yenilikleri, teknolojik gelişmeleri her boyutuyla değerlendirecekler ve sektördeki darboğaz ve sorunlara çözüm bulmaya çalışacaklar.
ALUEXPO 2011 alüminyum, inşaat, otomotiv ve beyaz eşya, elektronik, havacılık ve savunma, gıda ve ilaç ambalajı sektörlerinden gelecek olan ziyaretçilerine kapılarını açacak ve akademik ve ticari toplantılarla desteklediği alüminyum sektörüne katkı sağlamaya devam edecek.


Bünyesinde sergilenen ürünleri yurtiçi ve yurtdışından gelecek sektör ilgililerinin ve alıcılarının beğenisine sunacak olan ALUEXPO 2011 fuarı, katılımcıları ve ziyaretçileri tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Sektör tarafından son derece başarılı bulunan ALUEXPO 2009 fuarı sonrası, büyük bir ilgi ve taleple beklenen ALUEXPO 2011 fuarına; ülkemizin alüminyum sektöründe faaliyet sösteren bütün üreticilerini ve temsilci firmalarını katılmaya, ülkemizde ve tüm dünyada alüminyum ile ilgilenen bütün sektör profesyonellerini ise ziyarete davet ediyoruz


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=157

Yazan - Tem 5 2011. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı