Allison tam otomatik şanzımana geçiş yaparak yakıt tasarrufu sağladı!

Veolia Transdev – Shorelink Genel Müdürü Tony Ralph


 

Veolia Transdev – Shorelink otobüsleri, Allison tam otomatik şanzımana geçiş yaparak yakıt tasarrufu sağladı!

 

Bu yılın başında Global ulaşım şirketi Veolia Transdev’in bir parçası olan Veolia Transdev – Shorelink, otobüs filosuna kattığı üç yeni Allison T375R tam otomatik şanzıman donanımlı Iveco otobüs ile daha iyi yakıt ekonomisi, daha yüksek performans ve daha fazla verimlilik sağlıyor.

Sidney’deki en büyük özel otobüs operatörlerinden olan Veolia Transdev-Shorelink, 2011 yılında Allison tam otomatik şanzıman donanımlı üç adet Iveco otobüs ile filosunu güçlendirdi. Allison donanımlı bu üç yeni Iveco otobüs, Veolia Transdev – Shorelink filosunda bulunan diğer yeni otobüslerle kıyaslandığında 6 bin litreye yakın yakıt tasarrufu sağlayarak haftada yedi gün, çift vardiya ile sadece düzenli bakımları yapılarak 150.000 km yol kat etti.

Veolia Transdev – Shorelink Genel Müdürü Tony Ralph

Veolia Transdev – Shorelink Genel Müdürü Tony Ralph konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Allison tam otomatik şanzımanlar ile donatılmış yeni Iveco otobüslerinin alımı için kapsamlı bir piyasa araştırması yaptık. Düzenli olarak yaptığımız bu araştırmalarda farklı otobüs markalarının değişik modellerini inceleyerek, otobüslerin özellikleri, faydaları, bakımı, yakıt tüketimi ve yolcu kapasitelerini değerlendirdik. Ayrıca en ideal alternatifi oluşturabilmek için çeşitli üst yapıları, teknikerlerimizin istekleri ve ihtiyaçları açısından her çeşit yedek parçanın maliyetini, otobüs bakım ve servis aralıklarını inceledik’ dedi.

Tony Ralph açıklamasında; “Başta sürücülerimiz, vites geçişleri ve dayanıklılığı hakkında endişeli olsalar da, yapılan incelemelerimizde Allison şanzıman ve Cummins motor ile donatılmış Iveco otobüslerin en iyi seçenek olduğunu gördük. Allison donanımlı yeni Iveco otobüslerimiz filoya katıldığından bu yana sürücülerimiz araçların tam zamanında ve hassas vites geçişi sağlamasından çok memnunlar. Shorelink olarak bizim için en büyük faktör ise yakıttaki yüzde 10-15’lik tasarruf artışı. Filodaki diğer yeni araçlar 100 km’de 47 ile 50 litre arasında yakıt tüketirken, Allison donanımlı Iveco otobüsler 100 km’de 42 litre yakıt tüketimi yapıyor. Aslında bakım ve onarım masraflarını da görerek Allison şanzımanların avantajlarını değerlendirmemiz için 12 ayın bitmiş olması gerekse de şu andaki tablonun bile Allison tam otomatik şanzımanın faydalarını ortaya koyduğunu belirtmemiz gerekir” dedi.

Shorelink otobüsleri, yüksek tepeler ile derin vadilerin yer aldığı ve trafik yoğunluğunun çok olduğu, Avusturalya’nın en büyük şehri North Shore’da hizmet veriyor. Shorelink Genel Müdürü Tony Ralph, bu konuda; “Bizim düzenli güzergâhımız geleneksel motor ve şanzımanların yol alırken zorlandığı Sidney’in yüksek bölgelerini kapsıyor. Ancak, Allison donanımlı Iveco otobüsler bu zorlu yollarda üstün bir performans gösteriyor” dedi.

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1970

Yazan - Nis 9 2012. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı