E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

10. Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı

Kuruluşumuz Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası desteği,               TİAD Takım Tezgâhları Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliği ile hazırlanan BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI, 10. Metal İşleme Makineleri, Kaynak, Kesme, Delme Teknolojileri, El Aletleri, Pnömatik ve Hidrolik Fuarı, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi işbirliği ile hazırlanan ELECO 2011, 9. Elektrik, Elektronik, Otomasyon, Aydınlatma ve İletişim Fuarı ve Sempozyumu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası 23. Komite ‘Hırdavat Ticareti’ işbirliği ile hazırlanan BURSA 2. HIRDAVAT VE İŞ GÜVENLİĞİ FUARI ve BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ 2011, 3. Sac, Boru, Profil İşleme Teknolojileri ve Yan Sanayileri Fuarı ile eş zamanlı olarak 1 – 4 Aralık 2011 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıl 22 ülkeden 372 firma ve firma temsilcilisinin katılımıyla hazırlanan fuarlar 21 ülkeden 31.719 kişi tarafından ziyaret edilerek konularında ülkemizin ve bölgesinin en kapsamlı buluşmaları olarak sektörlerinde büyük iş imkânları yaratmıştır. Tüyap yurtdışı ofisleri – Bulgaristan, Gürcistan, İran, Rusya, Suriye, Makedonya – kanalıyla yapılan tanıtımlar ile yurtdışından Almanya, Azerbaycan, Bulgaristan, Cezayir, Filistin, Fransa, Hollanda, İran, İspanya, İtalya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Nijerya, Rusya, Suriye, Tunus ve Yunanistan’dan davetli iş adamlarını ağırlayan fuarlar; yurtiçinden sektörlerin yoğun olduğu Adapazarı, Afyon, Aksaray, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Mersin, Nevşehir, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Yalova ve Zonguldak başta olmak üzere 46 ilden gelen profesyonellere ev sahipliği yapmıştır.

 

Üretimde Türkiye’nin önde gelen şehri Bursa’da düzenlenecek fuarlar; metal işleme, sac işleme, elektrik, elektronik, otomasyon, hırdavat ve iş güvenliği konularındaki lider üretici ve ihracatçı firmalar ile yurtiçi ve yurtdışından gelecek profesyonelleri buluşturacaktır. İlgililer her türlü üretim aşamasında ihtiyaç duyulan; sac işleme makinesinden cnc tezgahlara, elektrik, elektronik ve aydınlatmadan iş güvenliğine, hırdavattan el aletlerine kadar geniş bir alanda aradıkları tüm ürünleri bir arada bulabileceklerdir.

6 ayrı salonda 30 bin m² kapalı alanda düzenlenecek olan fuarlarda; Salon 1’de elektrik, elektronik, otomasyon ve aydınlatma, Salon 2, 3, 4 ve 6’da metal işleme makineleri, CNC tezgâhları, sac işleme teknolojileri, boru, profil işleme makineleri, vinç sistemleri, imalat sanayinde kullanılan makine ve yan sanayileri,  Salon 5’te ise el aletleri, teknik hırdavat, genel el aletleri, bağlantı elemanları, iş güvenliği, depolama ve raf sistemleri ile ilgili firmalar yer alacaktır.

 

Fuar süresince düzenlenecek olan sempozyum ve seminerlerde; elektrik, elektronik, otomasyon alanındaki teknolojik ve bilimsel değişimlerin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliğinden jeneratörlere, işletmelerde ar – ge yönetiminden hırdavat sektöründeki son gelişmelere kadar tüm yenilikler, konusunda uzman kişiler tarafından ilgililere aktarılacaktır.

Metal işleme makineleri ve CNC tezgâhları başta otomotiv yan sanayi olmak üzere genel makine sanayiinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Ülkemizde üretimin lokomotifi, ihracatın ikinci büyük şehri olan; tarım, gıda, otomotiv, tekstil, metal sektörlerinde büyük işgücüne sahip Bursa’da düzenlenecek Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı’nda sektörün en önemli üretici ve ihracatçı firmaları, yurtiçi ve yurtdışından gelen profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, teknolojide ulaşılan son nokta topluca sunulacaktır. Fuarda ayrıca “Döküm Teknolojileri Özel Bölümü” ve “Depolama, İstifleme Özel Bölümü” yer alacaktır.

 

Bursa Eleco Fuarı’nda endüstriyel potansiyeli yüksek olan Bursa ve çevresinde ihtiyaç duyulan elektrik, elektronik, aydınlatma, otomasyon ve iletişim sektörlerindeki son yenilik ve teknolojiler sergilenecektir. Fuarda ayrıca “Kablo Özel Bölümü” ve “Yenilenebilir Enerji Sistemleri Özel Bölümü” yer alacaktır. Fuar süresince düzenlenecek Eleco 2011, Elektrik – Elektronik Mühendisliği Uluslararası Sempozyumu’nda elektrik, elektronik, bilgisayar, aydınlatma ve otomasyon alanındaki bilimsel ve teknolojik değişimler konu alınacaktır. Yurtiçi ve yurtdışından üniversite ve endüstride çalışan araştırmacıların bir araya gelerek çalışmalarını sunacağı ve bilgi alışverişinde bulunacağı sempozyum ilgililere sektörü yakından tanıma fırsatı sunacaktır.

 

Sanayi kenti Bursa’da ikinci kez düzenlenecek olan Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı, makine sanayinde ve her geçen gün önemi daha da artan iş güvenliği sektöründe kullanılan, en son teknoloji ile üretilen tüm malzemelerin bir arada bulunacağı bir platform oluşturacaktır. Söz konusu sektörlerin önde gelen üretici ve ihracatçı firmaları, fuar süresince profesyonellerle iş bağlantıları kuracak, sektörlerin gelişmesine katkı sağlayacaktır.

 

Sac, boru, profil işleme teknolojileri üretiminde Türkiye’de lider, dünyada sayılı şehirler arasında bulunan Bursa’da organize edilecek Bursa Sac İşleme Teknolojileri Fuarı, ülkemizde konusunda ihtisaslaşmış tek fuar olma özelliği taşımaktadır.

 

KOSGEB Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından desteklenen fuarlar hakkında daha detaylı bilgi almak için www.bursametalisleme.com, www.elecobursa.comwww.bursasacisleme.com, www.hirdavatfuari.com, www.hirdavatisguvenligi.com ve www.tuyap.com.tr  web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı kapsamını; Talaşlı İmalat Makineleri (NC, CNC, Takım Tezgâhları), Presler, Kesici ve Tutucu Takımlar, Endüstriyel Fırınlar, Teknik Hırdavat ve El Aletleri, Aşındırıcılar ve Zımparalar, Endüstriyel Güvenlik Sistemleri, Redüktörler, Malzeme Kaldırma ve Taşıma Ekipmanları, Elektroerezyon Tezgâhları, Toz ve Elektrostatik Boya makineleri, Elektrik Motorları, Endüstriyel Hava Temizleme Sistemleri, Hidrolik Pnömatik Sistemleri, Kalıplar ve İşleme Sistemleri, Kaynak Makineleri ve Yedek Parçaları, Kesme Ekipmanları ve Yedek Parçaları, Kesme Yağları ve Sıvıları, Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Kompresörler, Kimyasalları, CAD/CAM Sistemleri ve Yazılımları, Diğer Makine Alet ve Donanımları ve ilgili yayınlar oluşturmaktadır.

 

ELECO 2011 kapsamını; Elektrik Üretimi, Elektrik Çevrimi, Elektrik İletimi, Elektrik Dağıtım, Kumanda, Koruma, Aydınlatma, Elektrik Elektronik Test Cihazları, Yıldırımdan Korunma, Topraklama ve Paratonerler Elektronik Malzemeler ve Yardımcı Ekipmanlar, Güvenlik Sistemleri, Otomasyon Sistem ve Yazılımları, Hidrolik – Pnömatik Ekipmanları Fabrika Donanımları, Zayıf Akım Sistemleri, Sektörel Yayınlar ve Bilgisayar oluşturmaktadır.

 

Bursa 2. Hırdavat ve İş Güvenliği Fuarı kapsamını; Teknik Hırdavat  Makineleri ve Aksesuarları, Genel El Aletleri ve Aksesuarları, Bağlantı Elemanları, İş Güvenliği, Depolama ve Raf Sistemleri, Endüstriyel Takım Ekipmanları, Ambalaj, Plastik, Yapıştırıcı ve Kimyasal Malzemeler ve ilgili yayınlar oluşturmaktadır.

 

Bursa Sac İşleme Teknolojileri 2011 Fuarı kapsamını; Sac Levha İşleme Teknolojisi, Yüzey Teknolojisi, Şekillendirme Teknolojisi, İşlemeye Yönelik Araç Teknolojisi, Presler, Kesme Ekipmanları, Kesme Yağları ve Sıvıları, Ayırma Teknolojisi, Sac Levha, Yarı Bitmiş ve Bitmiş Ürünler, İstifleme Makineleri, Fabrika ve Depo Donanımları, Proses Kontrolü ve Kalite Güvencesi oluşturmaktadır.

 

Fuarlar, 1 – 3 Aralık 2011 tarihlerinde 11.00 – 19.00 saatleri arasında 4 Aralık 2011 tarihinde 11.00 – 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir