Yüksek performans ve dört kat daha uzun ömre sahip yeni zincirli vinçler

Konecranes CLX02/05/10 Serisi: Vinçler ve montaj hücreleri için güçlü ve dayanıklı zincirli ceraskallar

Konecranes, iş istasyonu kaldırma sistemleri ürün yelpazesini CLX Serisi zincirli ceraskallar ile genişletti. Geliştirilen yeni modellerin sunduğu başlıca avantajlar: Güçlü performans, %25 daha fazla hız ve dört kat daha uzun ömür. Yeni CLX zincirli ceraskalları, imalat sanayisindeki montaj hücreleri gibi bağımsız uygulamalarda ve iş istasyonu vinçleri veya portal vinçlerde de kullanılabilir.

Vinç ve kaldırma ekipmanları konusunda dünya çapında bir uzman olan Konecranes, iş istasyonu kaldırma sistemleri portföyünü CLX serisi yeni zincirli vinçleri ile genişletti. Tamamen baştan tasarlanmış üç yeni vinç pazara sunulmuştur (ilerleyen dönemde başka modeller de pazara sunulacaktır.):

  • CLX02: 63-320 kg arasında kaldırma kapasitesi
  • CLX05: 250-630 kg kaldırma kapasitesi
  • CLX10: 1.000-2.500 kg kaldırma kapasitesi

Kalite ve Ürün Özellikleri

Sağlam çelik konstrüksiyon sayesinde, yeni CLX zincirli ceraskallar daha ağır yükleri kaldırabilir ve önceki modellere göre dört kat daha uzun ömürlüdür. Patentli zincir dişlisi sayesinde, kaldırma zincirlerinin de ömrü daha uzundur. Zincir dişlisinin yeni geliştirilmiş, yağlamalı tahriki, daha üstün güç aktarımı ve 6:1 değerinde hız oranı sağlar; bu sayede CLX zincirli ceraskalları önceki modellere kıyasla %25 daha hızlıdır.

CLX zincirli ceraskallarının başka bir özelliği de yüksek güvenlik standartlarına sahip olmasıdır. Fren ve kavrama, kavramada meydana gelebilecek bir arızada bile yükün düşmesini engelleyecek şekilde tasarlanmıştır. CLX Serisi’nin bakımı oldukça kolaydır: Tüm bileşenlere kolayca erişilebilir, hiçbir parçayı çıkarıp takmaya gerek yoktur ve tüm elektronik sistemi sadece iki kompakt devre kartına monte edilmiştir. Tüm modeller enerji tasarruflu ve RoHS yönetmeliklerine uygundur. Zincirli ceraskallar, -20°C ve +50°C arası hava sıcaklıklarında çalışmaya uygundur.

Kullanım Alanları

Konecranes’in yeni nesil CLX zincirli ceraskalları, imalat sanayisindeki montaj hücreleri gibi bağımsız kullanımlar için olduğu kadar daha hızlı ve pratik işler için de uygundur. Kompakt tasarımı ve küçük kanca ölçüleri sayesinde iş istasyonu vinçleri, döner vinçler ve köprü vinçler, XA/XM sistemleri veya sabit ceraskallar gibi çeşitli alanlarda kullanılabilirler.

KONECRANES HAKKINDA

Konecranes imalat ve proses sanayileri, tersaneler, limanlar ve terminaller de dahil olmak üzere geniş bir müşteri yelpazesine hizmet veren dünyanın önde gelen bir Lifting Businesses™ grubudur. Konecranes, verimlilik artırıcı kaldırma çözümlerinin yanı sıra tüm kaldırma ekipmanları servisi ve takım tezgahı servisi verir. 2011 yılında gerçekleştirilen Grup satışları 1,896 milyar Euro’dur. 47 ülkenin 609 bölgesinde 11.700 çalışana sahiptir. Konecranes, NASDAQ OMX Helsinki borsasına kotedir (sembol: KCR1V).

Daha fazla bilgi www.konecranes.com.tr sitesinden alınabilir.

Bu haberi PDF olarak indirmek için tıklayın>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3256

Yazan - Kas 26 2012. Kategori Haberler, Makine. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı