Yenimahalle Belediyesi Sandvık İle Maliyetleri Düşürdü

Türkiye’de ASC Türk’ün satış ve servis hizmetlerinin güvencesi altında olan Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri özel sektör kadar kamu kurumlarının da gözdesi. Beton santrali için kendi üretimini yapmak isteyen Ankara Yenimahalle Belediyesi de tercihini Sandvik’ten yana kullandı.

 

Yenimahalle ilçesinin bordür, kilit taşı, beton hammaddeleri ve yol altyapı temel malzemelerinin üretimi için Mobil Kırma ve Eleme Ünitesi satın alma kararı veren Yenimahalle Belediyesi, uzun süredir çalıştığı ASC Türk ile yola devam etme kararı aldı. Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri ile düşük maliyetle seri üretime başlayan Yenimahalle Belediyesi’nin yetkilileri Fezviye Mahallesi’nde bulunan taş ocağında çalışan Sandvik mobil tesisin çalışmasını yakından incelediler.

 

ASC Türk Yol Ekipmanları Satış Müdürü Nurettin Çevik’in de bulunduğu ziyarette bilgi veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Belediye’nin her alanda olduğu gibi makine parkında da farkını ortaya koyduğunu belirtti. Fethi Yaşar sözlerine şöyle devam etti: “Parkımıza kazandırdığımız taş kırma ve eleme ünitesi ile kendi yol altyapı malzeme ihtiyacımızı kendimiz karşılayarak, hem üretimimize hız kazandıracağız hem de büyük ölçüde maliyetimizi düşüreceğiz. Belediyemizin teknik kadrosu ile birlikte kaliteli üretim yapmak için bu projeyi hayata geçirdik”.

Yenimahalle Belediyesi olarak ASC Türk ile uzun süredir çalıştıklarını, belediyenin makine parkında çok sayıda Volvo İş Makinesi de bulunduğunu söyleyen Fethi Yaşar, “Yenimahalle’yi Volvo ile inşa ettik. Sandvik ile de umarım betonumuz daha kaliteli olacak, tabandaki malzeme daha sağlıklı olacak ve daha hızlı hizmet vereceğiz” diye konuştu.

“ASC Türk’ün satış sonrası hizmetlerdeki başarısı tercihimizde etkili oldu”

 

Yenimahalle Fen İşleri Müdürü Gürol Karahisaroğlu kamu kurumları için satış sonrası hizmetlerin ve yedek parça tedariğinin önemine değinerek, garanti süresinin ve yakıt tüketiminin uygun olması sebebiyle Sandvik’i tercih ettiklerini söyledi. Belediye’nin beton üretim santrali bulunduğunu, beton üretimi ve yol yaptıklarını belirten Gürol Karahisaroğlu, “Bunların hepsini, kendi ocağımız olmadığı için satın alıyorduk. Ocak kurmanın daha uygun olacağını düşündük. Ve üretimden sonraki kısımda bizim kullanacağımız malzemeyi hem daha ekonomik hale getirmek hem de dışarıya bağımlı olmamak için böyle bir makine almayı tercih ettik” dedi.

 

Yenimahalle Belediyesi’ne teslim edilen Sandvik OI240 Mobil Kırma Ünitesi ve QA450 Mobil Eleme Ünitesi hakkında bilgi veren Nurettin Çevik ise, “Bu tesis taşınabilir kırıcı ve taşınabilir elek olmak üzere iki bölümden oluşuyor. Saatte 250 ton üretim kapasitesine sahip. Kırma bölümü taşı kırıp altyapı malzemesi haline getiriyor, eleme ünitesi ise taşı istenilen boyutlarda küçültüyor” dedi.

ASC Türk Hakkında:

ASC Türk; altyapı projelerinde, yol yapımı projelerinde, inşaat ve madencilik sektöründe kullanılan Volvo İş Makineleri, Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri’nin, Chigago Pneumatic El Aletleri’nin Türkiye distribütörü olarak hizmet vermektedir. Yüksek kalite standartlarına sahip Volvo, Sandvik ve Chigago Pneumatic satış ve satış sonrası hizmetleri ASC Türk tarafından tüm Türkiye geneline yayılmış olan geniş hizmet ağı aracılığı ile özenle sağlanmaktadır.

Sandvik Hakkında:

Gelişmiş özel alaşımlar, seramik metaryaller, endüstriyel aletler ve maden ekipmanları üreten İsveç menşeli Sandvik, müşterileri ile sıkı bir bağ içinde çalışıyor. Yaklaşık 150 yıldır faaliyette olan Sandvik araştırma&geliştirmeye ayırdığı büyük bütçelerle yüksek işlenmiş ürünleri geliştiriyor ve üretiyor. Sandvik Mobil Kırma ve Eleme Üniteleri Türkiye’de ASC Türk satış ve satış sonrası hizmetler garantisiyle pazara sunuluyor.

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayınız>>


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3231

Yazan - Kas 25 2012. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı