Yeni Nesil Yüksek Performanslı Plastik Dişliler

Gleason – K2 Plastics:Yeni Nesil Yüksek Performanslı Plastik Dişliler için Çözümünüz
Yarının plastik dişlileri şimdiden Gleason-K2 Plastics fabrikasında şekil almaya başladı bile. Tescilli tasarımlarıyla, ultra modern üretim kabiliyeti ve yüksek performans polimer malzemelerini bir araya getirerek, Gleason-K2 Plastics çok farklı endüstrilerden müşterilerine , plastik dişlilerin çok aranan avantajlarını sunmaktadır.

Gleason_K2_Plastics
Hafif, dayanıklı ve ekonomik plastik dişli tasarımları çok hızlı büyüyen küçük dişli uygulamalarında yüksek performans yakalamak için anahtar rol oynamaktadır. Plastik dişliler elektrikli el aletlerinden mutfak robotlarına, medikal aletlerden mikroçip üretim makinalarına, otomotiv parçalarından ses ve video ekipmanlarına kadar her yerde kullanılmaktadır.
Bu dişliler her geçen gün daha karmaşık bir hal aldığından ve kullanıldıkları uygulamalar daha zorlu olmaya başladığından, Gleason-K2 Plastics, düz veya helis silindirik dişlilerde, iç dişlilerde, konik dişlilerde, planet dişlilerde, kısacası bütün dişli yelpazesinde yeni çözümler bulmada ve uygulamada öncülük etmektedir.

gleason5_407x270
Tecrübe ve teknolojik ekipmanların birleşimi. Gleason-K2 Plastics’de üretim önce tasarım aşamasında kapsamlı bir mühendislik danışmanlığı ve işbirliğiyle başlar ve çözümün teslimatına kadar devam eder. Gleason-K2 Plastics hassas plastik mühendisliği ve kalıplama tecrübesi sayesinde, spesifikasyonlarınızı belirlemede, son ürünü optimize etmede ve malzeme seçimi ve son teknoloji yüksek performanslı polimer kullanımında size yardımcı olmaktadır. Gleason-K2 Plastics’in Rapid Prototyping (Hızlı prototip üretme), FEA (Finite Element Analysis), Moldflow (Mold akışı kontrolü), 3D CAD ve özel plastik dişli tasarım yazılımları üretimi her seviyede hızlandırmaya ve geliştirmeye imkan kılmaktadır.

gleason_407x270
Hızlı, verimli üretim. 17 ila 72 ton kapasiteli Roboshot kalıp makinalarımız en doğru, tekrarlanabilir ve enerji verimliliği sağlayan, en zorlu prosesleri üretme ve sürdürme kapasitesine sahip makinalardır. En önemli nokta, teknisyenlerimiz en düşük seviyede gerilim ile plastik parça üretim tekniğini çok iyi bilmektedirler. Bu sebepten dolayı, dişlilerimizin ürün ömrü boyunca hatasız çalışması garanti edilmiş olur. Buna ek olarak, Gleason-K2 Plastics torna, freze, taşlama, presleme, ultrasonik ve vibrasyon kaynağı, montaj ve kontrol gibi bütün ikincil işlemleri de gerçekleştirebilmektedir.

gleason3_407x270
Kalite güvencesi. Kalite kontrol laboratuvarımız en modern analiz ekipmanlarıyla donanmış olup, üretim boyunca en yüksek kalite standartlarına erişilmesine ve ve bu standartların korunmasını garanti altına almaktadır.
Plastik dişlilerde en büyük gelişmelerden biri Gleason-K2 Plastics’in izsiz üretim teknolojisidir. Dişlide iz hattı en zayıf bölümdür. İz hattında malzeme dayanıklılığı diğer bölümlerin dayanıklılığının %10-%50 altındadır. Gleason-K2 Plastics plastik dişlileri ikinci bir işlem gerektirmeden izsiz üretebilir.

gleason4_407x270
Gleason-K2 Plastics mühendislik departmanı Rapid Prototyping (Hızlı prototip üretme), FEA (Finite Element Analysis), Moldflow (Mold akışı kontrolü), 3D CAD ve özel plastik dişli tasarım yazılımları kullanarak tasarımı ve üretimi optimize etmekte, test ve analiz ekipmanlarıyla AGMA 10 kalite seviyesine ulaşmaktadır.

gleason2_407x270

“Başlıca Öne Çıkan Avantajlarımız”
Uzmanlık – Kapsamlı kalıplama ve hassas plastik mühendislik tecrübesi ve teknolojik takımlarla plasik dişli tasarım optimizasyonu ve hızlı üretimi
Çok yönlülük – Ultra modern enjeksiyon kalıplama teknolojisi 3.8 mm çaptan 125 mm çapa kadar her türlü silindirik ve konik plastik dişli üretimini hızlandırmaktadır
Kalite ve performans – Tescilli “İzsiz” üretim karakteristik izleri ortadan kaldırmakta, böylece dişli dayanıklılığını 2 ila 10 kat arttırmakta ve daha kaliteli dişliler üretmeyi mümkün kılmaktadır. AGMA 10 kalitesinin sağlandığı son teknoloji kalite kontrol laboratuvarında ölçülmektedir.
Katma değer –Yüksek miktarda üretim gereksinimleri için, basit bir parçadan kompleks montajlara kadar, ikincil işlemler dahil, “one-stop” üretim hattı.

Ekstra uzmanlık – İzsiz üretim, Gleason-K2 Plastics’in plastik dişli üretiminde ve izlerin dayanıklılık ve hassasiyet problemleri yarattığı diğer dairesel parçaların üretiminde lider konumda olmasını sağlamaktadır. Gleason-K2 Plastics bu tür zorlu uygulamalarda çözümler üretmiş ve üretmeye devam edecektir.

Bu makaleyi PDF olarak okumak için tıklayın>>Gleason_K2_Plastics_Yeni_Nesil_Performansli_Plastik_Disliler_icin_Cozumunuz

Gleason Türkiye Mümessilli, Unan Teknik
Bagdat Cad. Camlik Apt. No 376/23
Saskinbakkal 34740 Istanbul, Turkey
Tel: +90-216-467 4980
www.unanteknik.com


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=3714

Yazan - Şub 12 2013. Kategori Dişli, Haberler, Makaleler, Redüktörlü Motorlar, Ürünler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı