Yeni Boyutlarda Dişli Taşlama

KAPP Gruba ait olan Berlin’deki NILES Werkzeugmaschinen GmbH şirketi büyük çaplı dişli taşlama makinelerinde piyasa lideridir. Son on yıl içinde 4,000/5,000 mm çap çeşidinde 20 makine teslim edilmiştir. Müşterilerimizden 8,000 mm iş parçası çapında daha da büyük dişli taşlama makineleri talebi olmuştur. Bu iş parçaları nadiren sertleştirildiğinden ve istenen diş kalitesinin çok fazla olmamasından dolayı şimdiye kadar bu tip büyük çaplardaki dişliler, dişli azdırma, kremayer freze   v.b makinelerde  istenilen ölçüler elde edilmiştir..

Yeni Boyutlarda Dişli Taşlama

Ayrıca, bu iş paçaları genellikle parçaların montajı süresince nadiren tekrar üretilebilecek olan taşlama kalitesi olan bölümlere ayrılır.
Bu kadar büyük taşlama makinesi talebinin ardında ne gibi istekler vardır.

—İstenen kalitenin bu çap aralığındaki dişlilerde yükselmesi
—Sertleşme süreçlerinin dikkate alınması
—Mümkün olduğu kadar az makine ile talaşlı imalatın yapılması. Bu konuyla ilgili, baralama, tornalama ve frezelemenin yanında yeni işleme merkezleri de  bu dişlilerin ön işlenmesinde kullanılması.
—En son diş kalitesini garanti eden çok daha geniş modüllerdeki azdırma takımları çok pahalıdır ve teslim süreleri uzundur. Alternatif olarak, ön işleme ve taşlama makineleri ekonomik, esnek ve kısa sürede elde edilebilirdir.
—Tekrar üretimi çok daha çabuk yapılabilir.
—Taşlama makineleri diş üzerinde ölçüm yapma seçeneği sunar. Taşlama makinelerinin yüksek uzun süreli duyarlılığını baz alarak istenen kalitede bu ölçümlerin doğruluğu yeterlidir. Ayrıca, bu ebattaki dişli ölçüm makinaları genel olarak mevcut değildir.
—Diş taşlamasının yanında, diğer bitirme işlemleri makine üzerinde yapılabilir. (örneğin, dış çaptaki taşlama ölçüm bilgisi)

Bu ürün haberini PDF olarak indirmek ve devamını okumak için BURAYA TIKLAYINIZ >>

 

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2522

Yazan - Tem 4 2012. Kategori Haberler, Makaleler, Makine. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı