E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Yapıştırıcı Teknolojileri’nde pazar lideri

Türk Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Genel Müdürü Mauro Beccaro

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri Sista, Ceresit, Metylan, Pritt, Pattex, Thomsit, Tangit, Loctite, P3, Technomelt, Teroson, Acheson, Adhesin, Bonderite, Hysol ve Liofol markaları ile faaliyet gösteriyor. Henkel yapıştırıcı, mastik ve yüzey işlem kimyasalları ile ulaşım, elektronik, sanayi, metal dayanıklı mallar, tüketici malları, bakım-onarım, otomotiv ve ambalaj endüstrilerinde hizmet veriyor. Henkel’de yenilikçi marka ve teknolojilerin gelişimi için yaklaşık 2 bin 700 araştırma geliştirme çalışanı faaliyet gösterirken, Ar-Ge çalışmaları için 410 milyon euro yatırım yapılıyor.

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri bu üstünlükleriyle pazar lideri konumunda bulunuyor. Özellikle endüstriyel yapıştırıcılar, otomotiv yapıştırıcıları, tüketici ve profesyonel yapıştırıcılar, beyaz eşya, filtre, özel araçlar üretimi, rüzgâr enerjisi, yüzey işlem, otomotiv satış sonrası ürünleri ve mühendislik yapıştırıcıları sektörlerinde çok güçlü konumda bulunan Henkel, 2011 yılında pazara dekoratif zemin kaplamaları ve poliüretan köpük bazlı alternatif yapıştırma ürünleri gibi yenilikçi ürünler sundu.

Yerli üretim ve inovasyonda örnek performans

Henkel Yapıştırıcı Teknolojileri için 2011, ithal edilen ürünleri yerli üretim ile karşılama ve müşterilerini Henkel inovasyonları ile buluşturma yılıydı. Bu amaçla Türkiye’deki fabrikasında nano teknoloji ile yüzey işlemleri ürünlerinin üretimine başladı. Bununla beraber kablo izolasyon dolgu malzemeleri, ısı transferi yapabilen mastikler ve zımpara kağıdı yapıştırıcılarında kullanılan ısı kürleşmeli epoksilerde yerli üretimi başlattı. Bu ürünlerin bir çoğu pazarda ilk ve bazıları da global Henkel içinde ilk defa ve sadece Türkiye’de üretilen ürünlerdi. Başarılı performansının sonucunda hem Türkiye’de hem de Orta Doğu ve Afrika bölgesinde “2011 yılının en başarılı iş birimi” seçildi.

Henkel, Türkiye’den Orta Doğu ve Afrika bölgesi ülkelerine, Orta Asya’ya, Çin’e ve Rusya’ya su bazlı yapıştırıcılar, poliüretan bazlı yapıştırıcılar ve yüzey işlem kimyasalları ihracı gerçekleştiriyor. Yine Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki ülkelere endüstriyel yapıştırıcılar ile ilgili ihracatı bulunuyor. Yapı Kimyasalları, Yapıştırıcılar, Kırtasiye ve Ev Ürünleri kategorilerinde ise Azerbeycan,  Türkmenistan, Ermenistan, Gürcistan, Kıbrıs, Lübnan, Ürdün, Irak, Suriye ve İsrail’e de ihracat yapıyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir