Volkan İtfaiye 3B Tasarımın Ötesine; Sayısal Modellemeye, Autodesk® Inventor® ile Geçti.

Üç boyutlu tasarım, simülasyon ve görselleştirme harikası olan Autodesk® Inventor® ile olumlu yönde değişim yaşayarak çok büyük ilerlemeler kaydediyoruz. Bu değişim bizde; tasarımdan imalata kadar olan süre içerisinde tasarım sürecini hızlandırarak, zamandan tasarruf sağlamaktadır.”

İrfan ÜLKÜSOY

Özel Projeler Sorumlusu

AutoCAD’den Autodesk® Inventor®’a Geçiş

Volkan İtfaiye, son yıllarda daha da önem verdiği ARGE çalışmalarını; personel ve yazılım sayısını artırarak, 10 mühendis, 20 tekniker ve deneyimli teknik personeli ile yürütmektedir. Teknik personel, önceden kullandığı bir Autodesk ürünü olan AutoCAD programından, Autodesk Inventor programına geçerek teknik anlamda büyük bir değişim yaşamıştır. Halen büyüyen teknik kadro ile yaptıklarını yapacaklarının bir ispatı olarak sunmaktadır.

Autodesk® Inventor®’un Avantajı

İrfan Ülküsoy Autodesk Inventor’un, 2B’lu AutoCAD alışkanlıklarından sonra 3B ile çalışmanın tasarım ekibine ve firmaya sağladığı faydaları şöyle açıkladı: “3 boyutlu tasarım ve teknoloji harikası olan Autodesk Inventor ile olumlu yönde değişim yaşayarak çok büyük ilerlemeler kaydediyoruz. Bu değişim bizde; tasarımdan imalata kadar olan süre içerisinde tasarım sürecini hızlandırarak, zaman bakımından bir tasarruf kazandırmaktadır. Ayrıca ürün geliştirme bünyesinde yaptığımız çalışmalarda, programın kullanım ve tasarım kolaylığı bize büyük bir yarar sağlamıştır. Bu olumlu değişimin mutluluğunu, tüm kullanıcılar olarak birlikte yaşıyoruz.

 

Autodesk Inventor’un “dinamik simülasyon” özelliği sayesinde hareketli parçaların, özellikle hidrolik silindirler ve iç içe çalışan parçaların çalışma şeklinin doğruluğunu görebilme imkanını yakaladık. Kompleks montajlı olan parçalarda yapmış olduğumuz parça değişimlerinin, aynı anda teknik resimlerine de otomatik olarak yansıması, bizim için büyük bir sürpriz oldu. Parça adetleri ve özelliklerinin değişimi sırasında bu değişimi teknik resimlerinde bulunan parça listesine de yansıtması ayrı bir kolaylık. Autodesk Inventor programının, AutoCAD programı ile uyumlu çalışması, biz kullanıcılar için büyük bir kolaylık sağlamıştır. Bu sayede DWG verilerini güvenli ve kayıpsız bir şekilde kullanıp, 3 boyutlu tasarıma geçirebiliyoruz. Autodesk Inventor sayesinde, tasarladığımız ürünleri rahatça görselleştirip, analiz edebiliyoruz. Montajı büyük olan projeleri kolay ve hızlı bir şekilde oluşturabiliyoruz.

Autodesk’in Sayısal Modelleme Gücü

Autodesk’in Sayısal Modelleme Gücü sayesinde oldukça hassas bir konuda üretim yapan Volkan İtfaiye’nin ürünleri Inventor sayesinde sayısal ortamda modelleyip gerçek çalışma ortamlarında test ve analize edebilme yetisi firmanın tasarım ekibini en çok rahatlatan öğelerin başında geliyor… Ülküsoy konuyla ilgili olarak; “Tasarımı gerçekleşmiş olan araçlarımız, hayati tehlike ile karşı karşıya kalan insanları kurtarmaktadır. Bu nedenle, hayati tehlike adına yapmış olduğumuz bu işte; dayanımlar ve montaj doğruluğu, bizim için çok büyük bir önem taşımaktadır. Parça tasarımında ve montajında yapmış olduğumuz en ufak bir hatayı, Autodesk Inventor sayesinde görebiliyoruz ve gereken müdahaleyi yapabiliyoruz. Bu sebeple, Inventor sayesinde çalışma performansımız artmıştır.” dedi.

 

Autodesk Inventor ile Pazarlama İçeriği Oluşturulması

2B’lu tasarımdan 3B’lu tasarıma geçiş sadece bir adım. Autodesk Inventor’un fevkalade görsel içerik oluşturma desteği hakkında Ülküsoy şunları söyledi:

“ Autodesk Inventor’un “Studio” özelliği sayesinde, fabrikamızda ürettiğimiz parçaların tasarım resimlerini yüksek çözünürlükte; montaj, kesit ve şeffaf görünümlerini de kullanarak broşür ve kataloglarımızı oluşturabiliyoruz. Bu sayede müşterilerimize görsel sunumlar yaparak dikkatlerini üzerimize çekebiliyoruz. Autodesk Inventor; tasarımdan üretime, üretimden sunuma kadar olan süre zarfında, biz tasarımcılara büyük bir fayda sağlamıştır.

 

Son olarak Autodesk Inventor yazılımının kullanımında bizi yalnız bırakmayan, her türlü teknik desteği sağlayan Autodesk Yetkili Satıcısı CADBİM’e teşekkür etmek istiyoruz.

 

VOLKAN İTFAİYE Hakkında:

İtfaiye araçları ve yangın pompaları & ekipmanları konusunda gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında güvenilir, sektörde öncü bir üretici olarak bilinmektedir. Son teknolojilerin üretime adaptasyonunu sağlayarak yenilikleri takip eden firma bu sayede müşterilerine kalite ve koşulsuz müşteri memnuniyeti anlayışı ile 1974 yılından beri akılcı çözümler sunmaktadır.

Üretim teknolojilerinin tüm imkanlarından faydalanılan tesiste, kalite ve ileri teknoloji daha kısa sürede, daha düşük maliyetlerle üretilmektedir. Volkan İtfaiye, CAD – CAM destekli üretim teknikleri, en son teknikler ile çalışan alüminyum ve bronz dökümhaneleri, model ve kalıphanesi, modern sert eloksal ünitesi, komple bilgisayar sistemli EN 1028 – 2 normlarına uygun pompa test ünitesi , komplike karkas kurulum ve kaynak aparatları ile hizmet vermektedir. İleri derecede sanayileşmiş bir bölgenin kalbinde olmanın getirdiği avantajlar, üretim için gerekli gücü sağlamaktadır.

SAYISAL GRAFİK

1992 yılında İstanbul’da kurulmuş olan SAYISAL GRAFİK, kurulduğu günden bu yana, AutoCAD’in üreticisi Autodesk’in Türkiye Yetkili Dağıtıcısıdır.

Mekanik Tasarım ve İmalat, Yapı Tasarımı, İnşaat ve Arazi Uygulamaları, Altyapı, Haritacılık ve Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Çoğulortam sektörlerine Bilgisayar Destekli Tasarım çözümleri sunmaktadır.

 

Yukarıda adı geçen Autodesk ürünleri, Autodesk Inc.’in tescilli markalarıdır ve tüm hakları Autodesk Inc.’e aittir.

SAYISAL GRAFİK, SAYISAL GRAFİK Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.’nin tescilli markasıdır.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=130

Yazan - Haz 30 2011. Kategori Firma Haberleri, Haberler, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı