“Türkiye’nin Makine gücünü Obama’ya anlatacağız”

yazı içi

Her yıl yaklaşık 200 bin kişinin ziyaret ettiği Hannover Messe (Hannover Sanayi ve Endüstri Fuarı), bu yıl 25-29 Nisan tarihleri arasında kapılarını açacak. 2016 yılında partner ülkenin ABD olacağı fuarın 24 Nisan’da yapılacak açılış seremonisi, Barack Obama ve Angela Merkel’in katılımıyla gerçekleştirilecek. 70’dan fazla ülkeden 6 bin üzerinde firmanın katılacağı fuarda Türk makine sektörünü 100’ün üzerinde firma temsil edecek.

 
Endüstriyel teknoloji alanında dünyanın önde gelen ticari fuarı Hannover Messe, bu yıl ABD Başkanı Barack Obama’nın katılımıyla açılacak. Makine sektörünün önde gelen firmalarının katılımıyla gerçekleşecek olan fuarda Türkiye, en çok katılım sağlayan ülkelerden biri olacak. Türk firmaları son teknolojilerini tanıtırken, 200 bin üzerinde ziyaretçinin katılacağı fuarın ilgi odağı olacak.

 
Dünya makine sektöründeki son gelişmelerin izlenebileceği fuarda entegre endüstri alanında inovatif çözümlerin ele alınacağını belirten Makine İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, “Endüstri 4.0” olarak bilinen yeni sanayi anlayışının yarının teknolojisini sunduğunun ve makine sanayinin bu alandaki değişimleri yakından izleyen stratejik bir sektör olduğunun altını çizdi.

 
ABD Türkiye’nin en önemli ihracat pazarlarından biri
Türkiye’nin Makinecileri olarak, uluslararası pazarlarda rekabet edebilme güçlerini göstermek üzere Hannover Messe’de ülkemizi temsil edeceklerini belirten Dalgakıran, “Bu yıl Hannover Fuarı’nda partner ülke olarak yer alacak ABD, Akıllı Üretim Liderlik Koalisyonu olarak bilinen üretim teknolojisinde öncü bir ülke ve bu yıl Hannover’de tüm dünyaya bu alandaki güçlerini göstermek istiyor. ABD şu anda türbin, turbojet, hidrolik silindir, pompa, kompresör ve takım tezgahları mal gruplarında en önemli ihracat pazarlarımızdan biri. Türkiye’nin Makinecileri olarak fuarda makine sektörünün ülkemizde geldiği son aşamayı Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya göstermek istiyoruz. Endüstri 4.0 olarak bilinen, geleceğin teknolojisini Türkiye sanayisinin geleceğine uyarlama vizyonunu makineciler olarak taşımaya devam edeceğiz” dedi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5181

Yazan - Oca 21 2016. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı