E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Thielenhaus Technologies’den Mikro Finiş Makinası

Thielenhaus Technologies’den universal CenterStar Mikro Finiş Makinası hem sınırlı hem de hacimli üretim miktarlarında şaftların ekonomik bir şekilde işlenmesine olanak verir. Mikro Finiş veya diğer adıyla Süper Finiş adı verilen bu işleme prosesi, çok hassas bir yüzey topografisi ve pürüzsüzlüğü sağlayarak, en ince toleransları bile tutarlı bir şekilde işleyebilmektedir.

İşlenen parçanın ve takımların süperempoze hareketlerinin kombinasyonu, istenilen yüzey kalitelerine ve yüksek hassasiyetli geometrilere ulaşılmasını sağlar. Yerine gore, Süper Finiş makinası taşlama prosesinin de yerini alabilir.

Bu makinaların takımlarında çok ince taneli olan farklı maddeler kullanılır. Bu aşındırıcı takımlardaki taşlar, blok veya tekerlek, veya makaralar üstünde bant veya CAB sürekli aşındırıcı kemerleri şeklinde olabilir.

CenterStar makina serisi bir çok mili işlemek için dizayn edilmiştir; kam mili, denge milleri, direksiyon mili, krank milleri, tahrik milleri ve hatta pompa şaftları ve topları. Fazlasıyla geniş bir çalışma alanı olan bu makina bir çok takım unitelerine ve bu sayede de bir çok silindirik şekillere, dışmerkezlilere, yassı yüzeylere ve küresel şekillere olanak verir.Takılabilen bir çok aksesuar sayesinde bu makina yüzey işleme, fırça çapak alma veya ayna finişleme için kullanılabilir.

CenterStar makinalarının uygulamalarını, eksenler, konumlandırma üniteleri,  portal yükleyiciler için yükleme kapakları, robot arayüzleri, güvenlik perdeleri, gözlem istasyonları ve ikinci makina gibi opsiyon unitelerle arttırmak da mümkün.

Bu haberin PDF formatını indirmek için tıklayınız>>

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir