TEVİT ilk çalıştayını yapıyor

Denetimsiz imalatı önlemek, sektöre uluslararası standartlar getirmek amacıyla 100 milyon dolarlık sektörün yüzde 65’ini temsil eden 8 yerli vinç imalatçının kurduğu TEVİD ilk çalıştayını yapıyor. 1. TEVİD Çalıştayı, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Kardemir, Ford ve Ereğli Demir Çelik gibi sanayinin ilk 500 kuruluştan temsilcilerin katılımıyla 28 Mart 2012’de İstanbul Marriott Otel’de gerçekleştirilecek.

Ahmet Tekin Çelikbilek

Sorunları Tespit Ettik Şimdi Çözüm Zamanı 

Önceliklerinin kaliteden uzak merdiven altı imalatı önlemek, sanayinin yerli vinç alımını teşvik etmek ve sektöre nitelikli işgücü yetiştirmek olduğunu belirten Çelikbilek, “Dernek olarak 1 yıllık yolculuğumuzda sanayinin belkemiği olan vinç imalat sektörünün sorunlarını tespit ettik. Şimdi çözüm zamanı. Çözüm önerilerimizi sanayicilerimizin temsilcilerine ve devlet yetkililerimize sunmak amacıyla 1. TEVİD Çalıştayı’nı gerçekleştireceğiz” dedi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1849

Yazan - Mar 24 2012. Kategori Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı