E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

TET Ticaret Heyeti Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde

1448271718_TET_Polonya___ek_Cumhuriyeti_Ticaret_Heyeti_1_359x269

Teknolojinin gücünü temsil eden Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET), sürdürülebilir ihracatı artırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu çalışmaların sonuncusu ise Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne yapılan ticaret heyeti oldu. Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle “Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ” kapsamında gerçekleştirilen heyete 14 sektör firması katıldı ve toplam 222 ikili görüşme gerçekleştirildi.

TET organizasyonuyla düzenlenen ticaret heyetinin ilk ayağı Polonya’nın Varşova şehriydi. Avrupa ülkelerinde yaşanan ekonomik kriz ve durgunluğa karşın, ekonomik büyümesini sürdüren az sayıda ülke arasında yer alan Polonya’da, TET Yönetim Kurulu ve firma temsilcileri ülkenin önde gelen firmalarıyla bir araya geldi. 26 firmayla iki ülke arasında ticari ilişkilerin gelişmesine imkan tanıyacak 105 görüşme yapıldı.

Sektör firmaları Polonya’nın ardından Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde de önemli görüşmeler gerçekleştirdiler. Orta ve Doğu Avrupa’daki eski Doğu Bloku üyeleri arasında en gelişmiş ve sanayileşmiş ekonomilerden birisine sahip olan Çek Cumhuriyeti’nde 29 firmayla bir araya gelindi ve toplam 117 görüşme gerçekleştirildi.

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Kavaklıoğlu, Avrupa ile uzun yıllardır ticari işbirliği içinde olduklarına vurgu yaparak, şunları söyledi: “Avrupa en önemli pazarlarımızdan biri ve buradaki konumumuzu daha da güçlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buradaki gücümüz diğer ülke pazarları için de bir avantaj yaratıyor.” Polonya ve Çek Cumhuriyeti’ne gerçekleştirilen ticaret heyetini önemli bir hamle olarak nitelendiren Kavaklıoğlu, yapılan görüşmelerin elektrik elektronik sektörüne katkılar sağlayacağını ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir