Teknik Alüminyum Liderlik Ekibi Yeni Atamalarla Güçleniyor

1455013073_Hakan_Sahillio__lu_1024x683

Alüminyum konusunda 50 yılı aşan endüstriyel gücünü, insan odaklı kültür dönüşümüyle ileriye taşıyan Teknik Alüminyum, liderlik ekibini Direktör seviyesinde dört atama ile güçlendirdi.

Türkiye’nin önde gelen endüstri kuruluşu Teknik Alüminyum, kurum kültüründeki insan odaklı dönüşümle rekabet gücünü geleceğe taşıyor.

Alüminyum sektörünün deneyimli yöneticisi Mehmet Arbek Akay’ın Genel Müdürlük görevini üstlenmesinin ardından, şirketin liderlik ekibine Direktör seviyesinde dört atama gerçekleştirildi. Atamalar kapsamında;

Daha önce son olarak Teknik Alüminyum bünyesinde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kemal Mert Demirci, Satış ve Pazarlama Direktörü olarak atanırken, Akbank, Yünsa, Assan Alüminyum ve Akansel A.Ş. gibi önemli kurumlardan da transferler gerçekleştirildi.

Daha önce Akansel A.Ş.’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Aydın İzgialp, Satınalma ve Lojistik Direktörü

Daha önce Yünsa bünyesinde Endüstri Mühendisliği Müdürü görevini yürüten Muhammet Fuat Orhan Mükemmellik Merkezi Direktörü,

Daha önce Akbank bünyesinde Çekmeköy Şube Müdürlüğü görevini yürüten Hakan Sahillioğlu Mali İşler Direktörü olarak göreve getirildiler.

Teknik Alüminyum’un 55 yıllık tarihinde, potansiyele, geleceğe, yeni ve rekabetçi olana yatırımın bir gelenek olageldiğini vurgulayan Genel Müdür Arbek Akay, “Bizi geleceğe taşıyacak en önemli gücümüz ise, İnsan ve Kültür odaklı taklit edilemez rekabet yeteneğimiz olacak. Bu kültürel değişimi kurgularken, yaşadığımız binyılın ruhunu oluşturan genç kuşakların enerjisine odaklanıyoruz. Sanayi şirketlerinde kemikleşmiş hiyerarşi ezberlerini bozan; kurum içi liderlerin ekip arkadaşlarını mutlu etmeye, onların önünü açmaya, kurum içi girişimcilik ortamını desteklemeye odaklanan bir şirketiz. Yeni liderlerimiz, bilgi, beceri birikimleri ve yönetim deneyimleri ile Teknik Alüminyum’a değer katıyorlar. Bunun da ötesinde, en önemli görevleri, felsefemiz gereği, birlikte çalıştıkları ekipler işlerini yaparken onların karşılaştıkları engelleri ortadan kaldırmak ve onları gelişime ve liderliğe teşvik etmek olacak. Arkadaşlarımın ortak geleceğimize büyük katkıları olacağına inancım sonsuz” dedi.

Teknik Alüminyum Satış ve Pazarlama Direktörü Kemal Mert Demirci, 2004 yılından bu yana görev yaptığı Teknik Alüminyum’da, Satış, Üretim ve Stratejik Planlama alanlarında yönetim sorumluluğu üstlendikten sonra, son olarak Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu. 11 yıldır Teknik Alüminyum’da farklı roller üstlenen Demirci, 2010 yılından beri TALSAD Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği yönetim kurulu üyeliği ve 2 yılda bir düzenlenen Alüminyum sempozyumlarında da 6 yıldır yürütme kurulu üyeliği yapmaktadır.

Teknik Alüminyum Satınalma ve Lojistik Direktörü, Aydın İzgialp, çalışma hayatına sigorta sektöründe başladı. Daha sonra Berdan Tekstil’de İhracat Müdürlüğü görevine getirilen İzgialp, dış ticaret ve lojistik alanında farklı kurumlarda yönetim sorumlulukları üstlendi. İzgialp son olarak, lojistik sektöründe Akansel A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

Teknik Alüminyum Mükemmellik Merkezi Direktörü Muhammet Fuat Orhan, E.C.A Elginkan ve 10 yılı aşkın Brisa gibi kurumlarda kalite, üretim, endüstri mühendisliği alanlarında görev almasının ve Sabancı Holding 6 Sigma proje yarışma jüriliği yapmasının ardından, Assan Alüminyum’da Proje Yönetim Müdürü olarak görev yaptı. Altı Sigma Karakuşak olan Orhan, son olarak Yünsa bünyesine Endüstri Mühendisliği Müdürü görevini yürütüyordu.

Teknik Alüminyum Mali İşler Direktörü Hakan Sahillioğlu, finans sektöründe kariyer sahibi bir yönetici. Çalışma hayatında Yapı Kredi Bankası bünyesinde 8 yıl müfettiş olarak görev yapan Sahillioğlu, sonrasında bankacılıkta şube yönetimi odaklı görev yaptı. Akbank bünyesinde Hasanpaşa ve Üsküdar Şube Müdürlüklerini yüklenen Sahillioğlu, son olarak Akbank Çekmeköy Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=5327

Yazan - Şub 10 2016. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı