TATEF 2012’nin teması geleceğin teknolojileri

Dünyanın en büyük endüstri zirveleri arasında yer alan 14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı TATEF, 02-10 Ekim 2012 tarihleri arasında sektör liderlerini bir araya getirecek. ENOSAD ile yapılan iş birliği ile Geleceğin Teknolojileri de fuarda yerini alacak.

14. Uluslararası Metal İşleme ve Teknolojileri Fuarı TATEF 2012, üretimin liderlerini İstanbul Fuar Merkezi / Cnrexpo’da buluşturuyor. Alanında Türkiye’nin en büyük fuarı olan, dünyada da ilk beş büyük endüstri zirvesi arasında yer alan TATEF, 02-07 Ekim 2012 tarihleri arasında Türk makine sektörünün gücünü ziyaretçileriyle paylaşacak. E Uluslararası Fuarcılık (EUF) tarafından, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde, Makine İmalatçıları Birliği (MİB) ve Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD) desteğinde gerçekleştirilecek fuara yerli ve yabancı lider firmalar katılacak.

2010 yılında 120 bin metrekare alanda 400 yerli/yabancı katılımcısı ile en son teknolojiye sahip makineler ve 2000 üzerinde marka, vitrine çıkmıştı. 70 farklı ülkeden, 65 bin sektör profesyoneli, makine sektöründeki en son yenilikleri tek bir platformda takip etme fırsatı bulurken, teknolojik gelişmeleri birebir yerinde inceleme şansına da sahip olmuştu. TATEF, 2012 yılında da 120 bin metrekare alanda binlerce markaya ev sahipliği yaparak, ITE Group tarafından özel olarak seçilerek davet edilmiş satın alma yetkilileriyle, 6 gün boyunca yeni iş görüşmelerinin yapılacağı ve stratejik iş birliklerinin kurulacağı bir endüstri zirvesi olacak.

 

YENİ ÖZEL BÖLÜM “MEKATRONİK AVRASYA”

2004 yılından beri sektörün Türkiye’deki ilk ve tek temsilcisi olan Endüstriyel Otomasyon Sanayicileri Derneği (ENOSAD), Türkiye’deki otomasyon sektörünün gelişimi ve uluslararası alandaki başarısını arttırmaya yönelik çalışmalarını devam ettiriyor. Bu amaç doğrultusunda ENOSAD ile birlikte TATEF 2012’de “Mekatronik Avrasya” özel bölümü düzenlenecek. Otomasyon sektöründeki gelişmelerin aktarılması adına büyük önem taşıyan Mekatronik Avrasya Özel Bölümü geleceğin teknolojilerini ziyaretçiyle buluşturulacak. Sergilenecek ürün grupları arasında robot teknolojiler, nanoteknoloji, inovatif proje ve uygulamalar yer alıyor.

İmalatı ucuzlatan, kısa zamanda yüksek verim sağlayan ve stok maliyetini düşüren en son teknolojiye sahip makineler TATEF 2012’de görücüye çıkacak. Türk makine üreticilerinin makine çeşitliliği ve kalitesini sergileyeceği fuar, bölgesinde sektör beklentilerinin gerçekleştirildiği en büyük organizasyon olarak yine dikkat çekecek.

 

TATEF 2012’de takım tezgahları, saç işleme sistemleri, presler, takımlar, parça-donanım-aksesuarlar, imalat ve otomasyon araçları, ölçüm ve kalite kontrol araçları, yazılımlar fuarda görülebilecek ürün grupları arasında yer alıyor.

Makine sanayi üreticileri ve yan sanayiciler, savunma sanayi üreticileri, otomotiv sanayi üreticileri, beyaz eşya sanayi üreticileri, gemi inşa sanayi üreticileri, metalürji, elektrik-elektronik sektörü, otomasyon, teknik servis, bakım-onarım sektörleri ve mühendislik grupları başlıca ziyaretçileri oluşturuyor.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=1297

Yazan - Ara 19 2011. Kategori Fuar, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı