Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design

SolidWorks Mühendisleri ve Amatör Tasarımcılar Birlikte Ürün Geliştiriyor
Dünyanın lider tasarım yazılımı SolidWorks, Let’s Go Design “Hadi Tasarlayalım” sitesi ile amatör tasarımcılarla profesyonel uzman ve mühendisleri biraraya getirdi. Topluluk yenilikçi ürün projeleri üzerinde birlikte çalışarak geleceğin tasarımlarına imza atıyor.
İstanbul, 03 Ağustos 2011 –DS SolidWorks Corp. tasarımcıları ve mühendisleri buluşturan etkileşimli web sitesi Let’s Go Design “Hadi Tasarlayalım“, proje geliştirme etkinlikleriyle büyük ilgi görüyor. SolidWorks tasarımcı ve mühendislerinin aktif katılımıyla en son olarak performanslı bir bebek arabası tasarımının gerçekleştirildiği sitenin izleyicileri de yenilikçi fikirleri ile Let’s Go Design ekibine destek oluyor.

Tüketicilerden tasarımcılara geniş bir katılımcı kitlesi olan sitede, yenilikçi ürün tasarımlarının ve prototiplerinin SolidWorks’ün zengin 3D CAD tasarım olanaklarıyla nasıl hayata geçtiği canlı olarak izlenebiliyor.
En son projede (Project 3) bir zamanların sevilen televizyon dizisi McGyver’ın heyecan veren icatları gibi yepyeni bir ürün üzerinde çalışan ekip, sitenin katılımcılarıyla birlikte çok gelişmiş bir bebek arabası tasarlamaya karar verdi. Bebek arabasının çocuğun güvenliğini sağlarken, anne ve babaların ihtiyacı olan ufak tefek şeyleri de taşıması gerekiyordu. Ancak tasarım zamanla ebeveynlerin çocuklarını taşıyacağı konforlu ve çevreci bir araca doğru evrim göstermeye başladı.
Ürün için ortaya atılan ana fikirden prototipin fiziksel gelişimine kadar projenin tamamı, bu sitede tasarımcı katılımcılar için dokümante edilirken, sürecin her aşamasında izleyicilerden gelen bilgiler dikkate alınarak tasarımda iyileştirmeler yapılıyor. Let’s Go Design ekibi daha once de üstün özelliklere sahip bir CAD ofis iskemlesi ve çok amaçlı bir spor kabinini hayata geçirmişti.
SolidWorks Sertifikasyon Müdürü ve Let’s Go Design takım lideri olan Jeremy Luchini, yenilikçiliğin ürün tasarımları için son derece önemli olduğu günümüzde Let’s Go Design platformunun her yaştan ve deneyimden katılımcıları yaratıcılık ve takım çalışması etrafında birleştirdiğini söylüyor. Luchini’ye göre Let’s Go Design’a yeni nesil tasarımcılar kadar deneyimli mühendisler ve endüstri tasarımcıları da büyük ilgi göstererek tasarımın sınırlarını zorluyor.

Let’s Go Design sitesi büyük bir tasarım topluluğunu biraraya getirirken, geleceğin sosyal medya kanallarının da belirli uzmanlıklar ve işlevsellikler doğrultusunda nasıl şekilleneceğini gösteriyor. Örneğin bu platformda hasarımın farklı parçaları geliştirilirken ve hemen her aşamada izleyiciler oylama yaparak ortaya konan yenilikçi ürün fikirlerinin yetkinleşmesi için büyük bir katkı sağlıyor.
Eğer yenilikçi tasarımlarla ilgileniyorsanız, Project 3’e konu olan tasarımın birinci ve ikinci bölümleri http://letsgodesign.tv/ web adresinden izleyebilir, ayrıca Twitter ve Facebook üzerinden de SolidWorks ekibi ve diğer topluluk üyeleriyle de paylaşımda bulunabilirsiniz.
Twitter: http://twitter.com/#!/TeamLGD
Facebook: https://www.facebook.com/solidworks?sk=wall
SolidWorks hakkında daha fazla bilgi için www.solidworks.com ve www.solidworks.com.tr web adreslerine başvurulabilir.

DS SolidWorks Corp.
DS SolidWorks Corp., milyonlarca mühendis ve tasarımcıya yardımcı olan yenilikçi 3B yazılım çözümleri ile dünyada lider DS S.A. şirketidir. DS SolidWorks yazılımları, ürün tasarımı, simülasyon, yayıncılık, veri yönetimi ve çevresel etki değerlendirmesi gibi alanlardaki derin ve sezgisel deneyimiyle haklı bir üne sahiptir. SolidWorks teknolojisi ve yazılımları hakkında daha fazla haber, bilgi ve sunuma erişmek için, web sitesi (www.solidworks.com) ziyaret edebilir veya 0 800-693-9000 no’lu telefon aranabilir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=247

Yazan - Ağu 3 2011. Kategori Haberler, Yazılım. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design”

  1. […] SolidWorks ile başı çekiyor Yenasoft’tan Hiç Yapılmamış Bir Hizmet; İnternet Seminerleri! Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design SolidWorks Parmaklarını Yitirenlerin Umut Işığı Oldu SolidWorks almayı düşünüyorsanız […]

  2. […] SolidWorks ile başı çekiyor Yenasoft’tan Hiç Yapılmamış Bir Hizmet; İnternet Seminerleri! Tasarımda Geleceğin Sosyal Medya Platformu: Let’s Go Design SolidWorks Parmaklarını Yitirenlerin Umut Işığı Oldu SolidWorks almayı düşünüyorsanız […]

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı