E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Swedish Steel Prize finalistleri 2015

ins1

/INS. Swedish Steel Prize, bu yıl yüksek mukavemetli çeliklerin tüm potansiyelini cesur ve yenilikçi çözümler ile kullanan dört finalist ile gerçekleşiyor. Kazanan, 19 Kasım tarihinde Stokholm’de yapılacak tören ile açıklanacak.

“Bu yıl, peş peşe 17. yılı olan ödül için 28 ülkeden toplam 77 başvuru aldık. Bu ödülün amacı yenilikçi ve yaratıcı ürünleri ve çözümleri ödüllendirmektir. Etkinlik başvurularının hepsi uluslararası ölçekte çok yüksek rekabet gücüne sahip uygulamalar ayrıca yüksek mukavemetli çelik bir ön koşul olarak başvuru sahiplerinden aranmaktadır. Daha önceden bildiğimiz birçok ürün daha yüksek performans için tekrar tasarlandı ve bu, yenilikçi mühendislerin geliştirme yapılacak alanları daima bulabildiğini göstermektedir. Başvuruların geniş yelpazesi ve yüksek standardı bu ödülün bu sektörde önemli bir rol oynadığını göstermektedir.” Şeklinde belirtti Gregoire Parenty SSAB Başkan yardımcısı ve Pazar Geliştirme Başkanı.

Yarışmaya çok çeşitli sektörlerden katılım oldu ancak, en yüksek sayıda başvuru ulaştırma sektöründen geldi. Ürünlerinde yüksek mukavemetli çeliğin potansiyelini en yenilikçi şekilde kullanımı ile dört finalist belirlendi. Finalistler aşağıdaki gibidir:

Facil System, şeker kamışı doğrama bıçakları, Brezilya

Facil Systems tarafından geliştirilen yeni şeker kamışı doğrama bıçakları akslardaki desteğe spiral şekilde cıvatalanıyor. Bu çözüm enerji tasarrufu sağlıyor ve bıçakların hizmet ömrünü önemli derece uzatıyor. 1986 yılında kurulan Facil Systems şirketinin merkezi São Paolo bölgesinde bulunuyor, ancak ürünleri yalnızca Brezilya içinde satılmakla kalmayıp Güney Amerika’nın kalan bölümüne ve Hindistan’a da ihraç ediliyor.

 

Milotek Pty Ltd, raylı taşıma sistemi, Güney Afrika

Milotek, ağır taşıma için tamamen yeni tip bir raylı taşıma sistemi geliştirdi. Futran Sistemi yeni, çevreye saygılı bir askılı taşıma sistemidir ve örneğin geleneksel raylı, kamyonlu, taşıma bantlı ve hatta toprak altı maden taşımacılığı sistemleri karşısında maliyet verimliliğine sahip esnek bir alternatif oluşturmaktadır.

 

Ponsse Plc, orman hasat makinesi, Finlandiya

1970 yılında Finlandiya’da Vieremä’da kurulan Ponsse sürekli olarak yeni kuşak orman hasat makineleri (Ponsse Scorpion) geliştirdi ve piyasaya verdi. Bunlar örneğin şasi, vinç kolları ve kesme başları için tasarımda yüksek mukavemetli çelikler kullanarak yarar sağlamaktadır. Ponsse özellikle operatör ergonomisine odaklanmaktadır.

 

TEREX Cranes Germany, adapte edilebilir vinç parçası (Boom Booster – Bom Güçlendirici), Almanya

Terex, kendi CC 8800-1 tipi vincinin kaldırma performansını önemli ölçüde yükselten adapte edilebilir bir vinç parçası kiti olan Boom Booster’ı icat etti. Boom Booster vincin ana bomunun alt parçası olarak takılıyor ve vincin erişme uzaklığını da arttırabiliyor. Booster’ın kesit çözümünde yüksek mukavemetli çelikler kullanıldı.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir