Su Kaynakları ve Çevre Güvenilirliği

Bornermann Gewindetechnik GmbH Münih’te bu yıl düzenlenen IFAT fuarında çelik konstrüksiyon için tedarikçi olarak konumunu daha da ilerletti. Bu alandaki çok sayıda yeni müşteri, gelecekte Vorteks yöntemiyle üretilen, onlarca yıl olağanüstü yüklere dayanacak özel dişlere güveniyor.

Su, kanalizasyon, atık ve atık yönetimi için düzenlenen dünyanın önde gelen fuarında, niş pazarlara uzmanlaşmış stratejisi, Deligser Şirketi için yeniden karlı olmuştur. Bornemann vida tekniği satış müdürü Moritz von Soden bu konuda yaptığı açıklamada “Biz zaten bu alanda çok iyi bilinen Alman ve Avrupalı üreticileri kendi müşterimiz sayarız ve tabii ki bizim özel dişin özel kalitesinin bu zorlu bölümde başarılı olmaya devam etmesinden çok mutluyuz,” dedi.

Çelik konstrüksiyon tahrik mekanizmaları için özel vida yapımına özel talepler koymaktadır ve statik, hidrostatik, hidrodinamik, mekanik ve malzeme bilimi hesaplama yöntemlerini kullanarak çelik konstrüksiyon ve makine mühendisliğinin alt bölümlerini kapsamaktadır. Her şeyden önce barajların alt çıkışları, savaklar, baraj kilitleri, kanal ve rıhtımlar için kapılar gibi kapatılabilir açıklıklar için hareketli kapatma yapıları bu alanda imalatçılar tarafından imal edilmektedir. Su yolu çalışması, kapatma yapıları ve onların güvenilir sürücülerinin yanı sıra toprak hatlarının drenajı ya da su yollarının düzenlenmesine bağlıdır. Özellikle sel tutma havzaları ve hidroelektrik santrallerin inşaatı son yıllarda iklim değişikliği ve enerji değişiminden dolayı önem kazanmıştır. Su bendi tesisleri bu nedenle hidro enerji kullanımı için çok önemli bir yapısal gereksinimdir ve bundan başka genellikle taşkın kanalları, göl su seviyesi ve sulama sistemlerinin kontrolünde bulunmaktadır. Konum özellikleri ve kullanım şartları onun ilgili yapı türünü ve böylece de hareketli parçaların sürücüsünü de belirler.

Muazzam su basınçlarının yükü bazen dişli miller ile hareket ettirilmesi gereken kapaklar üzerinde olur. Burada belirleyici olan uzun ömürlü güvenilirliktir – ama yapıların bazıları günde birkaç kez özellikle su bentleri ve esas drenaj gibi diğerleri ise ancak yılda bir kez ya da daha az hareket ettirilir. Su ile tamamen ya da kısmen temas başka bir sorun oluşturur ve hatta vidalarda da özel çeliklerin kullanımını gerektirir. Özellikle daha önceki uygulanan paslanmaz çelik kullanımının uygun olmadığı kanıtlanmıştır. Bu nedenle Hidrolik güç Sistemleri Federal Kurumu (BAW) paslanmaz çeliğin alaşımsız çelik ile birlikte elektrokimyasal proseslerden dolayı korozyona yol açabileceğini işaret etti. Dişli vidaların imalatı için alaşımsız çelik ya da bronz kullanımı, aynen kaplamalı çelikler gibi, bu etkiyi önler. Bornemann Satış Yöneticisi Moritz von Soden bu konuda “Biz bu amaçlar için özel çelikler ve diğer malzemelerin işlenmesi için onlarca yıl uzmanlaştık,” diyor.

Çelik konstrüksiyon alanında başarısının sağlanmasına Bornemann için sürekli gelişen vorteks yönteminin özel olarak kullanılması da katkıda bulunmaktadır. Burada parçacık dönen sağlam metal kesme aletleri ile kesilir ve diş yüzeylerinde en iyi kalite garanti edilir, böylece en iyi çalışma ve fonksiyon sağlanır. Hidrolik sürücüler için dişli millerin operasyonel güvenliği ve güvenilirliği de hidrolik yapılarda üreticiler için Bornemann vidalarını tercih etmek için bir sebeptir.

Die Bornemann Gewindetechnik GmbH & Co. KG (www.bornemann.de)

Aşağı Saksonya Eyaletinde Delligsen’de bulunan Bornemann Gewindetechnik zorlu ve kompleks uygulamalar için vidalar üretimi konusunda uzmanlaşmıştır. Şirket 25 yıldır 50 çalışanları ile vida ve somun üretmektedir. Özel vidaların üretiminin yanı sıra montaj edilmeye hazır vida ve somun takımlarından oluşan, raylı kaldırma üniteleri, aşama teknolojisi, su setleri ve barajlar gibi alanlarda kullanılan kaldırma ekipmanları ve hidrolik yapılar uygulamaları için, büyün trapez kesitli vidaların üretimi imalatı ağırlık merkezini oluşturmaktadır. Kaldırma sistemi üreticileri aynı medikal, taşıma ve savunma tekniği firmaları gibi müşteriler arasında yer almaktadır.

İletişim:
Bornemann Gewindetechnik GmbH & Co. KG
Klus 3
D-31073 Delligsen
Telefon: +49 (0) 5187 / 94 22 0
Telefax: +49 (0) 5187 / 94 22 70
E-Mail: info@bornemann.de
Internet: www.bornemann.de

Bu haberi bilgisayar veya cep telefonunuza indirmek için tıklayınız>>

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2733

Yazan - Ağu 11 2012. Kategori Güç Aktarma Elemanları, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı