Siemens’ten her şey için tek bir kontrolör

Siemens Endüstri Otomasyonu Birimi, proses endüstrisi için geliştirdiği son derece güçlü, sağlam ve çok yönlü bir CPU’yu, Simatic kontrolör ailesine ekledi. Simatic PCS 7 CPU410-5H, piyasada hâlihazırda bulunan en hızlı ve en güçlü kontrolör olmasının yanı sıra, tek bir donanım ve aygıt yazılımı platformuyla tüm uygulamaları, uygulama içeriklerini ve performans aralıklarını kapsayabiliyor. Maksimum konfigürasyon ile tedarik edilen CPU’nun performansı, yeni boyutlama modeli temelinde, uygulamanın gerektirdiği ölçeğe ve türüne uygun olan genişleme kartı kullanılarak tanımlanabiliyor.

Simatic PCS 7 CPU410-5H, Simatic PCS 7 kullanıcılarına, işlem kapasitesi ile proses endüstrisinin zorlu taleplerini karşılayan yüksek performanslı bir kontrolör sunuyor. Endüstriyel uygulamalarda kesintisiz çalışmaya yönelik tasarlanan kontrolör, aynı zamanda yüksek sıcaklıklara, titreşimlere ve şoklara karşı olan dayanıklı yapısıyla zorlu EMC gereksinimlerini karşılayabiliyor. ISA-S71.04 G3 seviyesi’ne uygun PCB ve elektronik komponentlerin ek kaplaması, yoğunlaşma ve olası korozyon kaynaklarına karşı sistem güvenilirliğini artırıyor.

IIA2013033311-01_300dpi_388x280

Bellek, CPU gücü ve haberleşme arabirimleri açısından en üst seviyede kapasite ile gelen CPU, standart olarak arızaya karşı emniyetli bir tasarıma sahip ve tesis güvenliği ile ilgili uygulamalar için gerekli tüm fonksiyonlarla donatılmış durumda. Kullanıcılar, sistem genişleme kartını (SE kartını) kullanarak istedikleri uygulamaya özgü performansı tanımlayabiliyor. CPU performansı, SE kartı sayesinde, örneğin daha fazla proses öğesi yüklemek gerektiğinde CPU’yu değiştirmeye gerek kalmaksızın herhangi bir zamanda yeniden ayarlanabiliyor. Bu durum, yedek parça yönetimini kolaylaştırırken ilgili maliyetlerin düşmesini sağlıyor.

Siemens Endüstri Otomasyonu Birimi, proses endüstrisi için geliştirdiği son derece güçlü, sağlam ve çok yönlü bir CPU’yu, Simatic kontrolör ailesine ekledi. Simatic PCS 7 CPU410-5H, piyasada hâlihazırda bulunan en hızlı ve en güçlü kontrolör olup, tek bir donanım ve aygıt yazılımı platformuyla tüm uygulamaları, uygulama içeriklerini ve performans aralıklarını kapsamaktadır. Maksimum konfigürasyon ile tedarik edilen CPU’nun performansı, yeni boyutlama modeli temelinde, uygulamanın gerektirdiği ölçeğe ve türüne uygun olan genişleme kartı kullanılarak tanımlanabilmektedir.

Siemens Endüstri Sektörü Hakkında

Endüstriyel müşteriler için yenilikçi ve çevre dostu ürün ve çözümler sunan, dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biridir. Geliştirdiği uçtan uca otomasyon teknolojileri ve endüstriyel yazılımlar ile güçlü dikey pazar uzmanlığı ve teknoloji bazlı hizmetleri sayesinde Siemens Endüstri Sektörü, müşterilerinin üretkenliğini, verimliliğini ve esnekliğini arttırmaktadır. Dünya çapında 100.000’den fazla kişiyi istihdam eden Siemens Endüstri Sektörü, Endüstri Otomasyonu, Sürücü Teknolojileri ve Müşteri Hizmetleri ile Metal Teknolojileri iş biriminden oluşmaktadır. 

Siemens Endüstri Otomasyonu Birimi Hakkında

Ürün tasarımından üretim ve hizmetlere kadar endüstriyel müşterilerinin tüm değer zincirini, benzersiz otomasyon teknolojileri, endüstriyel kontrol teknolojileri ve endüstriyel yazılımlardan oluşan bir ürün ve hizmet ağı ile desteklemektedir. Birim, sunduğu yazılım çözümlerisayesinde yeni ürünlerin piyasaya sunulması için gerekli süreyi %50’ye varan oranlarda azaltmaktadır. Endüstri Otomasyonu, beş farklı iş biriminden oluşmaktadır: Endüstriyel Otomasyon Sistemleri, Kontrol Komponentleri ve Sistem Mühendisliği, Sensorlar ve İletişim, Siemens PLM Yazılımları ve Su Teknolojileri.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=4068

Yazan - Tem 13 2013. Kategori Güç Kontrol Elemanları, Haberler, Otomasyon. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı