Siemens, Kartal Fabrikası’nda üretime başlamasının 50. yıl dönümünü kutladı.

Kurulduğu günden bu yana buluş ve uygulamalarıyla fark yaratan ve dünya lideri olan Siemens, 1961 yılında taşındığı Kartal Fabrikası’nda üretime başlayışının 50. yılını çalışanlarıyla kutladı.

Siemens’in Kartal’da bulunan ve kuruluşunun 50. yılını kutladığı kampüsü 1961 yılında üretime başladı. 1960’lı yıllarda Fındıklı’daki küçük bir ofisten Kartal’daki fabrikasına geçen Siemens, üretim artışı ve Türkiye’deki büyümesiyle beraber bugün bulunduğu 63 bin 900 metrekarelik yapıya kavuştu.

Elektronik ve elektrik mühendisliği konularında, sanayi, enerji ve sağlık sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet gösteren Siemens, Türkiye’deki 50. üretim yılını Kartal Kampüsü’nde çalışanlar ve ailelerine yönelik özel bir etkinlikle kutladı. Çocuklar için tiyatro oyunları ve resim yapma etkinlikleri düzenlenirken, büyüklere yönelik olarak AKUT Endüstriyel Dağcılık Ekibi’nin Siemens binasının üzerinden 50. yıl afişi açtığı şov büyük ilgi çekti.

Siemens Genel Müdürü Hüseyin Gelis yaptığı konuşmada “50 yıl önce ülkemizde her şey ithal edilirdi. Bir çivi, vida ya da sac dahi üretilmezdi, bu ürünlerin ithali için bir yıl beklendiği olurdu. Bugün ise üzerinde bulunduğumuz fabrikadan 5 kıtada 80 ülkeye ürün ihraç eder hale geldik.  Yoklukların olduğu bir çalışma ortamından, tüm dünyada örnek gösterilecek tesisleri birlikte yarattık. Bugün Türkiye’de elektrik sanayinin kurulmasına öncülük eden büyük bir çalışmanın hikâyesini birlikte yazdık“ dedi.

Siemens Genel Müdürü Hüseyin Gelis’in yaptığı konuşmanın ardından, tüm Siemens çalışanlarının etkin olarak katıldığı Spor Festivali Yaz Oyunları’nın ödül töreni gerçekleştirildi ve her branşta birincilere ödülleri bizzat Hüseyin Gelis tarafından verildi. Etkinlik oyuncu ve şarkıcı Hale Caneroğlu’nun konseriyle sona erdi.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=784

Yazan - Eki 10 2011. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı