E-bülten almak istiyorsanız kayıt olun!


E-Bülten'e Üye Olun
E-Posta:

Facebook Sayfamızdan Bizi Takip Edin

Siemens ICCI’11 Fuarı

Yeni enerji çağına yön veren entegre enerji şirketi Siemens, sektörün tüm konularına temas eden yenilikçi çözümlerini “Yarın artık Bugün” sloganıyla, bu yıl 17.kez düzenlenecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda sunmaya hazırlanıyor.

Siemens’in Sürdürülebilir Şehirler konseptinin en önemli yapı taşlarından biri olan enerji başlığı altındaki çözümler, İstanbul’da sektörün fikir liderleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu yıl 17. kez düzenlenecek olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı’nda sponsor olarak yerini alan Siemens, enerji sektöründeki tüm paydaşlara yönelik ürün ve çözümlerini sergileyecek.

Enerji sektörüne yönelik entegre çözümleri ve dünyanın en geniş çevre portföyüne sahip Siemens‘in fuarda tanıtacağı ürün ve çözümler arasında rüzgar enerjisi çözümleri ile yine bu alandaki yenilikçi Direct Drive teknolojili, düşük güçteki rüzgarlarda bile yüksek verim elde edilmesini sağlayan yeni nesil türbinler başı çekiyor. Siemens, fuarda elektrikli otomobillerin hayatımıza girmesini takiben daha fazla gündeme gelecek olan akıllı şebekeler, yeni nesil yüksek verimli gaz türbinleri, enerji iletimi ve dağıtımına yönelik çözümler, enerji servisleri ve şebeke analizi konusunda danışmanlık hizmetleri yer alıyor.

Siemens; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yanı sıra Elektrik İşleri Etüt İdaresi, TÜBİTAK gibi kurumlar tarafından da desteklenen ICCI’11 etkinliğinde ayrıca çeşitli sunumlarla ziyaretçileri ve sektör profesyonellerini bilgilendirmeye hazırlanıyor. Etkinlik kapsamında sunulacak bildiriler arasında TCM Türbin Durum İzleme Sistemi, Hibrid ve Elektrikli Araçlar ile Toplu Ulaşımda Enerji Verimliliği, Rüzgar Türbinlerinde Direct Drive Teknolojisi ile Yeşil Bina Monitörü bulunuyor.

Siemens’in sponsor olarak destek verdiği ICCI 2011’le ilgili görüşlerini paylaşan Siemens Enerji Sektörü Direktörü Oğuz Tezel; sektördeki konumları ve fuardaki çalışmalarıyla ilgili şu yorumu yapıyor: “Enerji sektörü, Sürdürülebilir Şehirler konseptimiz altında önemli bir yer tutuyor. Fuarda da bu çözümlerimizden örnekleri paylaşıyor olacağız. Siemens olarak, bugüne kadar enerji sektörünün tüm dönüşüm zincirlerinde hem dünya genelinde hem de ülkemizde pek çok projeye imza attık. Bu projelerle küresel tecrübelerimizi Türkiye’ye aktarırken, ülkemizdeki yetkinliğimizi de küresel pazara taşıyoruz. ICCI 2011 kapsamındaki standımızda farklı konularda dokuz başlığı katılımcılarla paylaşacak, sektörün temsilcilerine sadece ürün ve çözümlerimizi değil, dünyada trendleri belirleyen yenilik ve teknolojileri de aktaracağız. Ülkemizin enerji sektöründeki yatırımlarına yön vereceğine inandığımız bu önemli etkinlikte sadece katılımcı değil, sponsor olarak da destek vermekten dolayı mutluyuz.”

Hem ülkemizde hem de dünyada hayata geçmiş başarılı projelerle bu projelerde kullanılan ürün ve çözümleri özel hazırlanmış standında sunacak olan Siemens; etkinlik kapsamında çeşitli seminerlerle de çözümlerine dair detayları fuarda 9.salon H111 no’lu standında ziyaretçilerle paylaşmaya hazırlanıyor. Siemens standında ayrıca akıllı şebekeler ile akıllı binaları biraraya getirdiği çözümlerine de demolarıyla yer verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir