Shell Tasarruf Rekoru Kırdı!

Shell FuelSave Diesel ve Shell Rimula R6 LME ile yapılan yol testlerinde, 2008’de kırılan dünya rekoru da aşılarak, daha fazla yakıt tasarrufu sağlandı
Daimler,  yeni kamyon modelleri “Actros Euro V” ve “Actros Euro VI” için gerçekleştirdiği yol testlerinde, özel tedarikçisi Shell’in yakıt ve yağ ürünlerini kullanarak, 2008 yılında kırdığı dünya rekorundan daha iyi tasarruf sonuçları elde etti. Shell FuelSave Diesel ve Shell Rimula R6 LME kullanılarak yapılan 10 bin kilometrelik “2011 Rekor Sürüşü” yol testlerinde, Actros Euro V ile % 7,6, Actros Euro VI ile % 4,5 oranında daha fazla yakıt tasarrufu elde edildi.

Yakıt tasarrufu teknolojilerinin öncüsü olan ve son olarak piyasaya sunduğu, tüm dizel araçlar için uygun eurodieseli Shell FuelSave Diesel ile fark yaratan Shell, otomotiv devi Daimler’in yakıt verimliliği çalışmalarına güçlü katkılar sağlıyor. Daimler’in yeni kamyon modelleri “Actros Euro V” ve “Actros Euro VI” için düzenlediği yol testlerinin özel tedarikçisi olan Shell, yakıt ve yağ ürünleriyle, normal sürüş şartlarında elde edilen tasarruf miktarlarının  yüksek seviyede artmasında pay sahibi oldu.
Shell, Daimler’in en yeni kamyon serisinin yakıt verimliliğini test etmek amacıyla normal trafik koşullarında ve Alman Motorlu Araçlar Denetleme Kurumu’nun (DEKRA) gözetiminde gerçekleştirilen 10 bin kilometrelik “2011 Rekor Sürüşü” için yakıt ve yağ tedariki sağladı. Rotterdam (Hollanda) – Szczecin (Polonya) – Rotterdam arasındaki güzergâhta gerçekleştirilen sürüşte,  kamyonlarda yakıt olarak Shell FuelSave Diesel ve motor yağı olarak Shell Rimula R6 LME kullanıldı. Test sonucunda, Daimler’in 2008 yılında yakıt verimliliğinde Guinness dünya rekoru kıran mevcut Actros MP3* model kamyonuna kıyasla, Actros Euro V ile % 7,6 oranında, Actros Euro VI ile % 4,5 oranında tasarruf sağlandı. Mevcut model Actros MP3 ile 100 kilometrede 27,1 litre yakıt tüketilirken, yeni modeller Actros Euro V 25,1 litre, Actros Euro VI 25,9 litre yakıt tüketmiş oldu.

Bu olağanüstü bir başarıdır

Shell Global Madeni Yağlar ve Ticari Yakıtlar Pazarlama Başkan Yardımcısı Colin Abraham, elde edilen tasarruf derecelerinin olağanüstü başarılar olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:
“Bu başarı, Daimler’le olan ilişkimizin nakliye araçları konusunda dünya çapında bir yakıt verimliliği elde etme açısından ne kadar etkili olduğunun altını çizmektedir. Daimler ile yaptığımız işbirliği, yeni nesil kamyonların elde edebileceği yakıt verimliliğini en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olmak üzere en son teknolojiye sahip  motorlar için akıllı yağların birlikte geliştirilmesini de mümkün kılmaktadır. Bu, Shell’in “Akıllı Mobilite” girişimini de belirgin hale getirmektedir. Nakliye, küresel karbondioksit emisyonlarının yaklaşık dörtte birinden sorumlu olduğundan, uzun vadeli, enerji verimliliğine sahip nakliye çözümlerini elde etmek amacıyla birlikte çalışmayı sürdürmek önemli hale gelmektedir.”

* 2008’de Daimler’in Mercedez-Benz Actros (MP3) modeli İtalya, Nardo’da yine Shell FuelSave Diesel ve Shell Rimula R6 LME kullanarak Guiness dünya rekorunu kırdı. Pist üzerinde mükemmel koşullarda, 40 tonluk kamyonlar kategorisinde dünyanın yakıt verimliliği en iyi aracı olduğu belirlendi.

Shell’in hedefi “Daha az tüketim, daha az salınım”
Shell’in “Akıllı Mobilite” girişimi, akıllı ürünlerin geliştirilmesi ve kullanımı ile bu ürünlerin kullanılacağı daha akıllı bir altyapının desteklenmesini hedefliyor.  Bu çalışmalar kapsamında Shell’in yakıt ekonomisi formülüne sahip ürünleri 21’den fazla ülkede müşterilere sunuluyor ve yine bu hedef doğrultusunda tasarruf bilincini artırmaya yönelik çok sayıda sürüş eğitimleri veriliyor.
Shell Güney ve Doğu Avrupa ile Türkiye’den sorumlu Ticari Akaryakıtlar Genel Müdürü Ioannis Topsakalidis bu konuda şunları söyledi: “ Shell geliştirdiği teknolojiler, sunduğu ürünler ve verdiği eğitimler ile enerji tasarrufunun ekonomik ve ekolojik önemini, her sektörde yaygınlaştırmayı hedefliyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmalarla yaptığımız tasarruf testleri ve işbirliktelikleri ile  bu konuda kendimizi devamlı geliştiriyor ve bu konuya verdiğimiz önemi daha da vurguluyoruz. Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize maliyetlerini düşürebilecekleri, daha çok verim alabilecekleri ürün ve yenilikçi iş çözümleri sunuyoruz. Shell FuelSave Diesel’i Türkiye’deki ticari ve bireysel müşterilerimize  Ocak 2011’den beri sunuyoruz.
Shell ürünleri, tasarrufta fark yaratıyor
Bireysel ve ticari tüm dizel araçların kullanımına uygun Shell FuelSave Diesel, uzun vadede aracın çalışma verimliliğini koruyarak  yakıt tasarrufu sağlar. Özel formülü, motorun yakıt sistemlerinin temiz tutulmasını sağlamak ve böylelikle en uygun yakıt atomizasyonunu, verimli yanma, güç ve yakıt ekonomisini elde etmeye yardımcı olmak üzere tasarlanmış güçlü bir deterjan içerir.
Daimler’le birlikte geliştirilen tam sentetik bir ağır hizmet dizel motor yağı olan Shell Rimula R6 LME, kullanım süreleri boyunca ağır ticari araç motorlarının değişen gereksinimlerine yanıt vermek üzere kimyasal ve fiziksel olarak kendini uyarlayan benzersiz bir teknoloji kullanır. Doğru seviyede motor koruması sağlar, yakıt tüketimini ve egzoz salınımını azaltmaya yardımcı olarak verimli nakliye çalışmalarına katkıda bulunur.
Daimler Araç Test Merkezi Müdürü Dr. Moeller, “Ticari araçlarımızın yeni yakıt verimliliği mevzuatının da ötesinde olmasını istiyoruz. Yakıt ve yağ seçiminin kesinlikle bunda bir rolü var ve Shell’in gelişmiş ürünleri, denemede de görülen yakıt tasarrufunu elde etmemizde kritik bir görev üstlenmiştir” diye konuştu.
Shell Ticari Akaryakıtlar
1.    Shell Ticari Akaryakıtlar, dünya çapında 20’yi aşkın ülkede 15.000’den fazla müşteriye nakliye yakıtları, ağır hizmet yakıtları ve ısıtma yakıtları tedarik etmektedir. Söz konusu birim müşterilerin karmaşık enerji gereksinimlerine yanıt verecek yenilikçi çözümler geliştirme ve çalışma verimliliğini artıracak, çevreye olan etkisini azaltacak ve işletmenin performansını yükseltecek hissedilebilir faydalar sağlamaya odaklanmıştır.
2.    Avusturya’da gerçekleştirilen beş aylık denemenin ardından, Avrupa’nın en büyük toptan kağıt satıcılarından birisi olan Europapier, yakıt ekonomisi formüllü Shell Dizel’i kullanmanın standart dizeli kullanmaya kıyasla ortalama % 5,2 oranında bir yakıt tasarrufu sağladığını belirlemiştir.
3.    2010 yılında, dünyanın önde gelen iş makineleri üreticisi Caterpillar’ı temsilen Zeppelin Austria, yakıt ekonomisi formülüne sahip Yeni Shell FuelSave Diesel’i kullanarak yakıt tüketiminde %8,8 azalma sağlamıştır.

Shell Yağları
1.    ‘Shell Madeni Yağları’ terimi, madeni yağlar işiyle uğraşan tüm Shell Grubu şirketlerine atıfta bulunmaktadır. Bu şirketler tüketici motorlarından madenciliğe ve enerji üretiminden ticari taşımacılığa kadar bir dizi uygulamada kullanmak üzere ürün imal edip harmanlamaktadır. Shell’in madeni yağ markaları portföyü Pennzoil®, Quaker State®, Shell Rotella T, Shell Helix, Shell Rimula, Shell Tellus, Monarch ve Jiffy Lube®’dan oluşmaktadır. Shell’in Almanya, Japonya (Showa Shell ile ortak girişim), İngiltere ve ABD’de önde gelen madeni yağlar araştırma merkezleri bulunmaktadır.
2.    Dünyadaki diğer tüm madeni yağlar üreticilerinden daha fazla üretilen ve daha fazla ülkede pazarlanan ürünlerimiz, en büyük müşterilerimize tedarikimizi mümkün hale getirmektedir. Ana pazarlarımızdaki büyüme arayışlarını sürdürmenin yanı sıra, yükselmekte olan pazarlara doğru da hızla genişlemeyi sürdürüyoruz.
3.    2002 yılında, ABD’nin 1 numaralı madeni yağlar satıcısı olmak üzere Pennzoil-Quaker State Company’i satın aldı. Pennzoil motor yağları 1985 yılından bu yana ABD’nin önde gelen motor yağı markalarından biri olmuştur.
4.    2006 yılında, Shell Çin’in önde gelen bağımsız madeni yağ imalatçısı olan Tongyi’nin hisselerinin %75’ine sahip oldu. Bugün ise, Shell Çin’in önde gelen uluslararası madeni yağlar tedarikçisi konumundadır ve Çin’in hızla büyüyen pazarı içerisindeki en büyük üçüncü paya sahiptir.
5.    Hem üstün koruma, hem de verimliliği sağlayan ürünler ve hizmetler geliştirmeye odaklanmış durumdayız. Önde gelen bir İngiliz süpermarket zinciri tarafından kullanılan kamyon filosuyla gerçekleştirilen denemede, Shell Rimula R6 LME, yakıt tüketimini yüzde iki oranında azaltarak filo operatörlerine yardımcı olabileceğini göstermiştir (normal 10W-40 yağa göre) bu da müşterilerin her yıl binlerce dolar tasarruf edebilmesine yardımcı olabileceği anlamına gelir.
6.    Kasım 2009’da, altıncı motor yağı karışım tesisimiz olan Çin’in Guandong Kentindeki Zhuhai tesisini açtık. Yıllık 200 milyon litre üretim kapasitesi ve aşamalı olarak yıllık 400 milyon litreye yükseltilebilme potansiyeliyle bu kompleks hacim bakımından Shell’in dünya çapındaki en büyük üç madeni yağlar karışım tesislerinden biri haline gelebilir.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=200

Yazan - Tem 15 2011. Kategori Firma Haberleri, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı