SCHUNK’dan robotik takım değiştirme sistemi

Entegre piston strok kontrol izleme özellikli standart robotic takım değiştirme siste-mi SCHUNK tarafından genişletilmiştir. Geliştirilmiş SWS-040 ve tamamen yeni SWS-076 serisi ile birlikte SCHUNK ürün grubunda bulunan entegre izleme systemli robotik takım değiştirme sistemleri 7 farklı ürün sayısına ulaşmıştır. Bu özellik robotik takım değiştirme sisteminin durumunu, sistemin boyutunu mümkün olan en küçük seviyede tutmayı ve işlemin güvenirliğini arttırmaya yardımcı olmaktadır.

Entegre piston strok kontrollü, patentli, kendinden kitleme özellikte robotik takım değiştirme sistemleri robot tarafı ve takım tarafının olası bir hava basıncının kaybolması ihtimalinde bile kilitli bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. SWS serisi robotik takım değiştirme sistemlerinin kilitleme mekanizması oldukça sağlam bir yapıdadır ve izin verilen moment yüklemeleri 1,350 kg. da 13,000 Nm değerlerine ulaşabilmektedir. ISO bağlama standartları sayesinde birçok robot tipine ara flanş olmaksızın direk olarak monte edilebilmektedir. SCHUNK aynı zamanda robotik takım değiştirme sistemleri için takım değiştirme istasyonları sunarak kullanılmayan takımların düzgün bir şekilde bekletilmesini sağlamaktadır.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=831

Yazan - Eki 16 2011. Kategori Haberler, Otomasyon. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı