Schneider Electric Dağıtım Transformatörleri Fabrikası

Çayırova’da 70 bin m2 alanda 500’ün üzerindeki çalışanıyla, Schneider Electric Dağıtım Transformatörleri Fabrikası bünyesinde ;

50 kVA’dan 2500 kVA’ya kadar Yağlı Dağıtım Transformatörleri
3150 kVA’dan 60000 kVA ve 170kV seviyesine kadar Orta Güç Transformatörleri
50 kVA’dan 30000 kVA ve 52kV seviyesine kadar Dökme Reçineli Kuru Tip Transformatörler  üretilmektedir.

%90 ihracata yönelik üretim yapan fabrikada standard transformatörlerin yanısıra :

–    Monofaze Transformatörler,
–    Yükte Gerilim Ayarlı Güç Transformatörleri,
–    Çift Gerilimli Transformatörler,
–    İzolasyon Transformatörleri,
–    Akım Doğrultucu Transformatörler,
–    Topraklama Transformatörleri,
–    Vinç Transformatörleri,
–    Jeneratör Transformatörleri,
–    Ototransformatörler

üretimi yapılmaktadır.

Tüm bu transformatörler, dünyanın çeşitli yerlerindeki açık deniz platformlarına, tren yolu ve metro şebekelerine, enerji santrallerine, demir- çelik tesislerine, kamu ve özel sektöre ait elektrik dağıtım şirketlerinin şebekelerine, rüzgar türbinlerine yerleştirilmekte  ve yüksek performansla çalışmaktadırlar.

Schneider Electric Dağıtım Transformatörleri fabrikası, rüzgar türbinleri için ürettiği güvenli ve çevre uyumlu transformatörlerle doğal kaynakların ve çevrenin korunmasına hzimet etmektedir. Kuru tip dökme reçineli ve SILTRIM  – Yağlı dağıtım transformatörleri ile bu pazarda dünyadaki en önemli üreticilerden biri olmuştur.

Giderek artan bir şekilde müşterilerden gelen transformatörlerin dar alanlara sığdırılması isteği ise kompakt SILTRIM Transformatör ile çözümlenmiştir. SILTRIM ‘in patentli dizaynı, azaltılmış boyutlara rağmen ısınmadan ve müşterilerimizin karmaşık elektriksel & mekanik ortamları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. SILTRIM yüksek harmoniklere ve aşırı yüklenmelere en mükemmel çözümdür. Özellikle yangına ve patlamaya karşı dayanıklı transformatörler, isteğe bağlı olarak bitkisel yağlı olarakta imal edilebilir. Bitkisel yağ gıda kategorisindeki bitki tohumlarından yapıldığından, EPA(Çevre Koruma Ajansı) ve OSHA (iş Güvenliği ve Sağlık İdaresi) gibi uluslararası otoriteler tarafından tehlikeli olarak listelenmemiştir.

Yüksek kalite ve güvenilirlik sağlayan kuru tip transformatörler, rüzgar santralleri gibi özel alanlardaki ihtiyaçlarını karşılamanın yanısıra, tüm dağıtım ve iletim şebeke istasyonlarında güvenle kullanılabilmektedir.Tutuşmayan ve kendi kendine sönebilen yapısı, düşük gürültü seviyesi, mükemmel yük ve kısadevre performansı ve montaj yeri optimizasyonu ile halka açık binalarda ve gökdelenlerde, toplu taşıma sistemlerinde, yangın tehlikesi olan endüstriyel alanlarda ve havaalanları gibi altyapı uygulamalarında etkili bir çözümdür.


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=827

Yazan - Eki 16 2011. Kategori Elektrik, Haberler. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı