Rolls-Royce Türkiye CEO’luğuna PATRICK REGIS getirildi

10 yıldır Rolls-Royce bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Patrick Regis,  Vietnam’daki görevi ardından Rolls-Royce Türkiye CEO’su olarak atandı

Rolls-Royce Türkiye CEO’su PATRICK REGIS

Rolls-Royce’un nükleer faaliyetlerle birlikte Sivil Havacılık, Savunma, Deniz ve Enerji olmak üzere dört sektöründe ülke içi bölgesel işlerini yönetmek üzere Rolls-Royce Türkiye CEO’su olarak Patrick Regis atandı.

Göreve getirilmeden önce Vietnam’da Rolls-Royce CEO’su olan Patrick Regis, Vietnam ve Güneydoğu Asya’daki uzun vadeli stratejinin geliştirilmesinde önemli bir rol aldı. Ayrıca Kuzey Amerika’da Rolls-Royce’un Deniz iş segmentinde Bölge Yöneticisi olarak görev yapan Regis, Kuzey Amerika yan kuruluşunun hızlı büyümesinde etkisini gösterirken, Rolls-Royce’un Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen güç sistemleri sağlayıcısı olmasına da katkıda bulundu.

Türkiye’de göreve atanmasıyla ilgili olarak memnuniyetini ifade eden Patrick Regis: “Türkiye CEO’su olarak atanmaktan memnuniyet duyuyorum. Stratejimiz, tüm iş segmentlerimizde sürekli bir büyüme planladığımız için müşterilerimizle uzun vadeli ortaklıklar geliştirmek olacak” dedi.

Paris’te Deniz Ataşesi olarak da görev aldığı 22 senelik ABD Donanması kariyerinin ardından 10 yıldır Rolls-Royce’da görev yapan Regis, Kosova’da NATO Deniz Yarbayı olarak gerçekleştirmiş olduğu özel görevden dolayı görevi sırasında Fransa Cumhurbaşkanı Chirac tarafından verilen Fransa Devlet Liyakat Madalyası (Chevalier de l’Ordre National du Mérite) ile ödüllendirildi.

Boston’daki Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) Mühendislik alanında iki yüksek lisans derecesine sahip olan Patrick Regis, Paris’te bulunan Ecole Nationale d’Administration’dan (ENA) mezun oldu.

Bu haberi PDF olarak  bilgisayar veya cep telefonunuza indirmek için tıklayınız>>

 


e-bülten'e üye olun
E-Posta:

Redüktör Dergisi Reklamlar

URL: https://www.reduktordergisi.com/?p=2674

Yazan - Ağu 7 2012. Kategori Firma Haberleri. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Foto Galeri

Giriş | Designed by Gabfire themes YukarıYukarı